reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Cesar na ratunek” w Nat Geo Wild

dodano: 2014-04-18 11:51 | aktualizacja: 2014-04-18 13:45
autor: Łukasz Knapik | źródło: Fox International Channels Poland

Nat Geo wild logo.JPG Gdy nieznośne psiaki przejmują kontrolę nad ludźmi, bardzo często to my - właściciele -  jesteśmy temu winni. Dzięki Cesarowi Millanowi przekonamy się, jak wielki wpływ mamy na zachowanie swoich pupili i jak wiele w terapii psa zależy od zmiany w nas samych. Nowa seria „Cesar na ratunek” od 4 maja 2014 roku o godzinie 18:00 w Nat Geo Wild i Nat Geo Wild HD.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Cesar Millan to autor bestsellerowych, wydawanych przez New York Timesa, książek, zdobywca nominacji do nagrody Emmy w kategorii osobowość telewizyjna i jeden z najbardziej poszukiwanych specjalistów w dziedzinie psiej rehabilitacji. Ma ponad 25-letnie doświadczenie w pracy z czworonogami. Potrafi w zadziwiający sposób doprowadzić do ładu agresywne, przerażone, leniwe, kompulsywne czy zazdrosne psy oraz ich właścicieli, którzy zazwyczaj zupełnie nie zdają sobie sprawy z tego, że ich własne zachowania kształtują dziwaczne nawyki podopiecznych.

W nowym programie „Cesar na ratunek", którego premiera odbędzie się w Nat Geo Wild (Nat Geo Wild HD) w niedzielę, 4 maja br., o 18.00, nasz specjalista wykorzysta swoje niezrównane umiejętności, by pomóc społecznościom sterroryzowanym przez nieokiełznane czworonogi. Co tydzień pojedzie do nowego miasteczka, które desperacko potrzebuje jego pomocy. Wzywają go współpracownicy, krewni, przyjaciele i sąsiedzi, którzy nie radzą sobie z czworonożnym zagrożeniem, które postawiło ich życie na głowie. Cesar na własne oczy przekona się, jak psy sieją spustoszenie w sąsiedztwie, w psich parkach, a nawet w restauracjach i biurach. Może to być rozpuszczona chihuahua, która szaleje w rodzinnej firmie albo agresywny kundel, który terroryzuje całą okolicę. W każdym wypadku Cesar wykorzysta swą wiedzę, by życie psów i społeczności powróciło do równowagi.

W większości przypadków sami właściciele nieświadomie wzmagają problematyczne zachowania psów. Niektórzy traktują je, jak rozpieszczone dzieci, nie zwracając uwagi na złe nawyki lub uznając, że wcale nie są aż takie nieznośne. Inni z kolei w kontakcie z psem okazują strach i wahanie, pozwalając zwierzęciu, by zyskało przewagę i przejmowało kontrolę. Gdy Cesar przybywa na miejsce, dokonuje szybkiej oceny sytuacji i już po kilku chwilach zaczyna
ją zmieniać. To nie magia. Spokojne, asertywne podejście, jakie przyjmuje przy rehabilitowaniu psów, przynosi błyskawiczne wyniki. W wielu przypadkach najtrudniejsza nie jest rehabilitacja samego psa, ale przekonanie otaczających go ludzi do tego, by zachowywali się jak pewni siebie przywódcy stada.

W każdym odcinku cyklu „Cesar na ratunek" poznamy dwie historie, rozgrywające się w ramach jednej społeczności. By uzyskać podstawowe informacje, Cesar najpierw spotka się z osobami, które wysłały zgłoszenie. Następnie, w trakcie niezapowiedzianych wizyt w miejscach, w których psom zdarza się prezentować trudne zachowanie, oceni zwierzęta i ich właścicieli.

W niektórych przypadkach będzie mógł przeprowadzić szybkie i skuteczne przeszkolenie „od ręki”. Gdy sytuacja będzie poważniejsza, przeniesie zwierzaki do prowadzonego przez siebie Ośrodka Psychologii Psów na pogłębioną rehabilitację lub też zaprosi tam właścicieli, by w kontrolowanych warunkach mogli ćwiczyć i doskonalić swe zdolności przywódcze.

Cesar nie odmawia pomocy, bo uważa, że każdemu czworonogowi warto dać szansę. Może dlatego, że kiedyś sam dostał taką od losu. Mając 19 lat, nielegalnie przedostał się do USA, nie znał angielskiego, a w kieszeni miał zaledwie 100 dolarów. Dziś szkolenie swoich psów powierzają mu największe sławy amerykańskiego show-businessu: Eva Mendes, Mark Zuckerberg, Ridley Scott czy Jada Pinkett Smith (aktorka, żona Willa Smitha), a jego książki i programy telewizyjne zyskują ogromną popularność na całym świecie.

Z psami wypracował wspólny język, są one całym jego życiem. Efekty jego szkoleń robią ogromne wrażenie i mogą być inspiracją dla każdego właściciela psiaka.

„Cesar na ratunek" w Nat Geo Wild i Nat Geo Wild HD - w kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.: „Rodzinna kłótnia”
emisja: niedziela, 4 maja 2014 roku o 18:00

Debi kieruje Cesara do sąsiadów, rodziny Dong, sterroryzowanej przez swojego pierwszego, rodzinnego zwierzaka – czarnego mieszańca labradora - wabiącego się Misty, który zdążył już pogryźć każdego z mieszkańców domostwa. Debi i inni sąsiedzi zasugerowali Dongom, by uciekli się do ostateczności i uśpili Misty. Cesar natychmiast dostrzega, że Misty wykazuje oznaki braku poczucia bezpieczeństwa. W ramach współpracy z rodziną proponuje, by zabrać ją do swojego nowego Ośrodka Psychologii Psów, gdzie miałby pomóc jej w zbudowaniu poczucia pewności w stadzie. Czy Misty wróci do rodziny Dongów odmieniona? Kolejny sygnał wysyła Brad, który zaalarmował Cesara o problemach z należącym do jego siostry Nicole mieszańcem azjatyckiej rasy szpiców shiba inu, wabiącym się Auggie. Na wszystkich rodzinnych uroczystościach Auggie nieustannie atakuje Kimo, psa Brada. Cesar uczy Brada i Nicole, jak wyznaczać psom granice oraz jak budować ich osobistą przestrzeń. Pokazuje, że ich nerwowa reakcja wywołuje w psich pupilach agresję. Czy będzie potrafił wyposażyć tę parę rodzeństwa w umiejętności, które pozwolą im położyć kres tej psiej rywalizacji?

Odcinek 2.: „Szef, który szczeka”
emisja: niedziela, 11 maja 2014 roku o 18:00

Lori Jo i Patti mają dość trzech należących do ich szefa Takisa niespokojnych psów rasy bichon frise, nazywanych „Moos”, czyli porykiwaczami. Psy ciągle przeszkadzają w prowadzeniu firmy, obsesyjnie szczekając, uderzając w puste puszki, a nawet trąbiąc klaksonem w dostawczej ciężarówce! Żona Takisa, Joanne też nie wytrzymuje z niesforną trójką. Niestety sam Takis nie widzi niczego niewłaściwego w niekontrolowanym zachowaniu swoich zwierząt. Cesar musi go przekonać do zmiany sposobu postępowania, by jego ukochane psy przestały terroryzować wszystkich naokoło. Następnie Cesar udaje się do Fundacji o nazwie Freedom Writers na spotkanie z Tiffony i Sue Ellen. Panie zaalarmowały go, że ich miejsce pracy rujnuje należący do szefowej, Pani G., labrador retriever wabiący się Beau. Jako nauczycielka trudnej młodzieży Pani G. została uwieczniona w poważnej produkcji filmowej, nie potrafi jednak najwyraźniej zmienić złego zachowania swojego psiego wychowanka. Cesar stwierdza, że Beau to pies dominujący, który odczuwa potrzebę ochrony własnego otoczenia. Dzieje się tak, gdyż Pani G. obdarza go zbyt dużą dawką uczuć, a równocześnie słabo go dyscyplinuje. Cesar wspólnie z Panią G. pracuje nad ćwiczeniami, które mają jej pomóc otworzyć nowy rozdział w relacjach z Beau.

Odcinek 3.: „Psia walka”
emisja: niedziela, 18 maja 2014 roku o 18:00

Na eleganckich wzgórzach w pobliżu Sherman Oaks w Kalifornii mieszka Josh, który poprosił Cesara o pomoc. Ma problem z sąsiadami - Lilly i Nadavem, którzy nie potrafią zapanować nad swoimi agresywnymi bokserami - Chipem i Mochą. Psy terroryzują całą dzielnicę. Dotychczas zaatakowały już 15 innych psów. Lilly i Nadav szybko przyznają, że mają obawy co do Mochi, którą uważają za „cichego zabójcę” i za bardziej niebezpieczną z posiadanej dwójki. Następnie Cesar spotyka się z Lorraine. Instruktorka tańca zaalarmowała go, gdyż poważnie martwi się o swoją ciężarną wspólniczkę - Stefanie - i jej siejącą strach, agresywną chihuahuę, wabiącą się Nuts. Cesar obserwuje trzymaną w ramionach przez Stefanie Nuts, usiłującą ugryźć każdego próbującego zapisać się ucznia. Zaprasza Stefanie wraz z mężem do siebie, do aneksu szkoleniowego, gdzie pokaże im, jak postawić Nuts granice. Czy będą potrafili nauczyć się właściwych ruchów, by wrócić do domu ze spokojniejszym i szczęśliwszym psem?  

Odcinek 4.: „Psy w ataku”
emisja: niedziela, 25 maja 2014 roku o 18:00

Cesar otrzymuje telefon od Stevena, trenera piłki nożnej, który ma kłopot z psem jednego ze swoich podopiecznych. Steve jest obiecującym piłkarzem, niestety jego niesubordynowany rottweiler o imieniu Shadow, sieje postrach nie tylko wśród innych psów, ale również ich właścicieli. Trener martwi się, że agresywny pupil może stanąć na drodze sportowej kariery chłopca. Steve musi nauczyć się stanowczości w relacjach z psem. Kolejne zgłoszenie nadejdzie od Erica, który desperacko szuka pomocy dla swojego brata i jego dziewczyny, których życie zdominował nieposłuszny doberman.  Kevin i Lily są młodą parą, której aktywny tryb życia jest zagrożony przez zaledwie rocznego psa. Zwierzak atakuje wszystkich przemieszczających się pojazdami na kółkach, co uniemożliwia parze wyjścia do parków, nie wspominając nawet o wspólnych rowerowych wycieczkach. Jakby tego było mało, Bowerman nie radzi sobie również z samotnym zostawaniem w domu. Jego szczekanie doprowadziło już do licznych skarg sąsiadów i może zakończyć się odebraniem go właścicielom.

Odcinek 5.: „Postrach sąsiedztwa”
emisja: niedziela, 1 czerwca 2014 roku o 18:00

Tym razem z prośbą o pomoc zgłasza się Arturo, który potrzebuje porady w sprawie agresywnego psa sąsiadów, Matildy, mieszanki buldoga i boksera. Jego właściciele, Jim i Sam, zwątpili we własne możliwości wyszkolenia czworonoga, gdy ten zaatakował psa Artura, Coco. Teraz obawiają się nawet wychodzenia z Matildą na spacery, żeby ta nie wyrządziła kolejnych krzywd innym czworonogom z sąsiedztwa. Na szczęście dzięki wsparciu Cesara, właścicielom psiaka udaje się znaleźć źródło agresji Matildy, więc szkolenie może ruszyć pełną parą. Kolejnym bohaterem tego odcinka będzie nadopiekuńczy pies Joe i Diany, który nie pozwala zbliżać się nikomu do swojej właścicielki. Pies nabrał takich nawyków podczas choroby Diany, kiedy to nie odstępował jej na krok. Teraz skutkuje to agresywnymi reakcjami na gości, co bardzo martwi właścicieli czworonoga. Czy uda się uniknąć uśpienia Toshy?

Odcinek 6.: „Wszystko przez psa”
emisja: niedziela, 8 czerwca 2014 roku o 18:00

Brent i Aileen to młoda para, która przechodzi kryzys związku przez... niebezpiecznego i destrukcyjnego psa. Czy to możliwe, by dwoje kochających się ludzi rozstało się przez swojego pupila? Na ratunek przychodzi im Cesar. Dzięki swoim umiejętnościom wprowadzi trochę ładu w życie rodziny. Kolejny trudny przypadek to Cupid, mastiff należący do Marilyn, która właśnie uporała się z chorobą nowotworową. Choć teraz przydałby się jej raczej odpoczynek, musi zająć się tresurą psa, który regularnie wdaje się w bójki z pupilami sąsiadów i grozi mu zakaz wstępu do okolicznego psiego parku. Przyjaciele Marilyn, zapoznani w parku, są dla niej jak rodzina i kobieta nawet nie potrafi sobie wyobrazić, że musiałaby zrezygnować ze wspólnie spędzanego czasu przez swojego nieokiełznanego ulubieńca. Cesar przychodzi z pomocą w samą porę. Uczy właścicielkę Cupida stanowczości i utrzymywania kontroli nad zwierzęciem, bez względu na to, w jakiej kondycji fizycznej jest w danej chwili.

„Cesar na ratunek" - emisja w niedziele (od 4 maja 2014 roku) o 18:00 w Nat Geo Wild i Nat Geo Wild HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...