reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Fokus TV w nc+, Cyfrowym Polsacie i z HbbTV. W HD?

dodano: 2014-04-22 14:20 | aktualizacja: 2014-04-24 13:29
autor: Łukasz Knapik | źródło: wirtualnemedia.pl/satkurier.pl

Fokus TV 28 kwietnia 2014 roku rusza Fokus TV. Stacja ma pojawić się w multipleksie pierwszym (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj i tutaj), w przekazie satelitarnym (więcej tutaj), kablowym i w sieci. Ewa Lampart, prezes TV Spektrum (Grupa ZPR), nadawcy stacji, w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl ujawniła kolejne szczegóły związane ze startem kanału (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Fokus TV będzie dostępny w ofercie 95 proc. sieci kablowych. „Super Express”, którego wydawcą jest Murator, należący, podobnie jak Fokus TV, do Grupy ZPR, podał (więcej tutaj), że kanał znajdzie się w pakietach takich sieci jak: UPC Polska, Vectra (więcej tutaj), Multimedia Polska, Inea, Toya, Netia. Dodajmy, iż dołączenie stacji do swojej oferty zapowiada także sieć Echostar Studio (więcej tutaj).

Szefowa stacji potwierdziła też, że kanał znajdzie się w ofercie platform satelitarnych nc+ i Cyfrowy Polsat. Dodajmy, iż dotąd ze strony nadawcy padały tylko ogólnikowe stwierdzenia, że Fokus TV trafi do pakietów platform, ale bez ich wymieniania (więcej tutaj). Wspomnijmy, iż dwa pozostałe kanały Grupy ZPR - Eska TV i Polo TV, które nadają w niekodowanym przekazie satelitarnym (FTA), są już dostępne na listach wszystkich platform (Cyfrowy Polsat, nc+ i Orange TV). Przypomnijmy, iż znane są już też parametry techniczne przekazu satelitarnego Fokus TV (więcej tutaj). Ujawniła je spółka Delegata, która jest dystrybutorem kanału.

Parametry techniczne kanału Fokus TV:

Eutelsat Hot Bird 13C (13°E)
tp. 10 (11,393 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S/QPSK)

Czy pojawi się także Fokus TV HD?

- Dużą część materiałów pozyskujemy w HD, by być gotowym na emisję w tej jakości. W tej chwili skupiamy się jednak na starcie. Ruszamy nie tylko z samą telewizją linearną, ale również z telewizją internetową, 28 kwietnia w sieci pojawi się strona Fokus.tv. Znajdą się tam materiały w formule VOD oraz catch up. Na stronie  będzie emitowany streaming symultaniczny kanału. Obserwujemy, że internetowy streaming stacji Eska TV nie zaburza jej oglądalności w tradycyjnej telewizji. W Internecie pojawiają się po prostu nowi widzowie - powiedziała w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl Ewa Lampart, prezes TV Spektrum (Grupa ZPR), nadawcy Fokus TV.

Czy Fokus TV będzie też oferował telewizję hybrydową?

- Tak, startujemy z nią od początku nadawania stacji.  W Polsce w tej chwili to nie jest duży obszar do zagospodarowania, około 320 tys.  telewizorów ma możliwość odbioru HbbTV. Usługę tę wprowadziły już Eska TV i Telewizja Polska. Będziemy tam udostępniać informacje dodatkowe związane z naszymi programami , oferować powiązane materiały wideo - powiedziała w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl Ewa Lampart.

Obecnie Grupa ZPR ma następujące kanały w swoim portfolio - muzyczne Eska TV i Polo TV, dostępne w naziemnej telewizji cyfrowej (MUX 1), w przekazie satelitarnym, kablowym i w sieci, a także Wawa TV, Polo Party TV (więcej tutaj), Eska Rock TV, Eska Party TV (więcej tutaj), Eska Best Music TV i Vox TV, które są dostępne w sieci w serwisie EskaGO (więcej tutaj). Ponadto Grupa ZPR pracuje nad kanałami Fokus TV oraz Vox Music TV (Vox MTV) (więcej tutaj, tutaj, tutaj, tutaj i tutaj), którego nadawcą jest spółka Lemon Records. Według pojawiających się zapowiedzi, kanał ten ma ruszyć do końca kwietnia br., prawdopodobnie również 28 kwietnia br. (więcej tutaj)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...