WTA Finals: Radwańska z Muguruzą w TVP Sport

dodano: 2016-10-25 17:55 | aktualizacja: 2016-10-25 18:26
autor: Janusz Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

WTA Finals Agnieszka Radwańska Można przegrać dwa pierwsze mecze i wygrać cały WTA Finals. Mamy jednak wielką nadzieję, że Agnieszka Radwańska nie będzie narażać swoich kibiców na taką próbę nerwów i w swoim drugim meczu turnieju w Singapurze pokona Garbine Muguruzę. Transmisja w środę 26 października 2016 r. o godz. 15:00 w TVP Sport i sport.tvp.pl.

WTA Finals Agnieszka Radwańska

Po raz ostatni obie zawodniczki spotkały się na korcie w… zeszłorocznym WTA Finals. Wtedy Radwańska po trwającym 2 godziny i 41 minut meczu pokonała w trzech setach Hiszpankę 6:7, 6:3, 7:5. Co ciekawe, wtedy Muguruza przystępowała do meczu o finał po trzech zwycięstwach w fazie grupowej (pokonała Petrę Kvitovą, Lucie Safarovą i Angelique Kerber).

Bilans meczów Radwańskiej z Muguruzą jest korzystny dla Hiszpanki. W siedmiu pojedynkach cztery razy lepsza okazała się tenisistka urodzona w Caracas. Najbardziej bolesna dla Polki była zapewne porażka z półfinału Wimbledonu w 2015 roku. Wydawało się, że krakowianka pewnie zmierza po drugi w karierze finał wielkoszlemowy. Jednak to Muguruza zagrała o tytuł z Sereną Williams i podobnie jak Polka w 2012 roku, musiała uznać wyższość Amerykanki.

Ciężko zestawiać dokonania obu pań. Muguruza wygrała przecież zaledwie trzy turnieje cyklu WTA, podczas gdy popularna "Isia" ma na koncie aż dwadzieścia tytułów. Kto wie jednak, czy nasza najlepsza tenisistka nie zmieniłaby się bilansem z Muguruzą. Hiszpanka wygrała bowiem w tym roku wielkoszlemowy French Open, sensacyjnie zwyciężając w wielkim finale z Sereną Williams. Agnieszce Radwańskiej wciąż brakuje w kolekcji zwycięstwa w jednym z czterech najważniejszych i najbardziej prestiżowych tenisowych turniejów świata.

Hiszpanka – co oczywiste – najlepiej czuje się na kortach naturalnych. Na twardej nawierzchni jej bilans w tym roku jest bardzo przeciętny, bowiem wygrała zaledwie 19 meczów, a 14 razy schodziła z kortu pokonana. Bilans Radwańskiej jest dużo bardziej korzystny, bo Polka legitymuje się 41 zwycięstwami przy zaledwie 11 porażkach. Co ciekawe nasza tenisistka ma za sobą dużo bardziej intensywny sezon. Na kort wychodziła 68 razy, podczas gdy Muguruza rozegrała "zaledwie" 53 mecze.

Przypomnijmy, że obie zawodniczki przegrały swoje pierwsze mecze w Singapurze. Radwańska w trzech setach z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową, natomiast Muguruza uległa Czeszce Karolinie Pliskovej 2:6, 7:6, 5:7, mimo, że miała w trzecim secie piłkę meczową. Ciężko więc przewidzieć, kto poprawi sobie nastrój przed trzecią kolejką spotkań, choć trzeba zaznaczyć, że faworytką bukmacherów jest Polka.

Wcześniej na kort wyjdą zwyciężczynie pierwszych meczów w "grupie białej".
O godz. 13:30 Swietłana Kuzniecowa zagra z Karoliną Pliskovą i ten mecz również pokażemy w TVP Sport i sport.tvp.pl