reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg


SAT Kurier, początkowo jako Magazyn Techniki Satelitarnej, powstał w styczniu 1997 roku.

Pierwsze, całkowicie czarno-białe wydanie jako dwumiesięcznik zostało wydrukowane w styczniu 1997 roku w nakładzie zaledwie 500 egz. Rozesłano je za darmo, a duże zapotrzebowanie spowodowało konieczność dodruku. Coraz większe zainteresowanie przyczyniło się do wzrostu nakładu, a zasób fachowych informacji z dziedziny tv-sat przyciągał coraz to nowych czytelników, abonentów i dystrybutorów.

Niecałe cztery lata po wydaniu pierwszego numeru drukowanego magazynu SAT Kurier, 20 grudnia 2000 roku w sieci uruchomiony został portal satkurier.pl.

W 2002 roku rozpoczęto druk angielskiej wersji magazynu SAT Kurier, którego dystrybucją zajmowała się angielska spółka Hollstar Ltd. Wydano 6 numerów SAT Kuriera w wersji angielskiej (drukowano w Polsce), którego można było zaprenumerować także w Polsce. Kosztował 2,75 GBP lub 5,50 euro za egzemplarz. Drukowano też SAT Kuriera w wersji angielsko-greckiej, ale zostało to zawieszone równolegle z angielską wersją, czyli na początku 2004 roku.

Od stycznia 2007 roku magazyn był wydawany jako miesięcznik SAT Kurier - Magazyn Telewizji Cyfrowej z 11 wydaniami w roku, a od 2014 roku z 10 wydaniami w roku (1-2 i 7-8 to wydania łączone).

Od 2016 roku magazyn SAT Kurier wydawany jest w cyklu dwumiesięcznym, z minimum 6 wydaniami w roku.

Od 2020 roku dostępna była wersja elektroniczna SAT Kuriera w pliku PDF do kupienia na hollex.pl.

W listopadzie 2022 roku wydawca - firma Hollex Sat Systems z Krakowa, podjęła decyzję o zakończeniu drukowania SAT Kuriera od 2023 roku, a od 2024 o zakończeniu publikowania wersji elektronicznej SAT Kuriera, z zamiarem skupienia się wyłącznie na portalu internetowym satkurier.pl.
progress gif
reklama
reklama
reklama
reklama