SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Vivendi z 25,75% kapitału zakładowego Mediaset [akt.]

dodano: 2016-12-13 15:43 | aktualizacja: 2016-12-21 11:51
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Vivendi/satkurier.pl

Mediaset Vivendi Wygląda na to, że Vivendi i Mediaset doszli do porozumienia po tym jak francuski gigant wycofał się z zamiaru nabycia 3,5 proc. kapitału zakładowego Mediaset Premium, co nie spodobało się spółce Berlusconiego. Doprowadziło to do trwającego wiele miesięcy sporu, okraszonego pozwami sądowymi o odszkodowanie. Aktualizacja: 20 grudnia br. Vivendi ogłosiło, że ma już 25,75 proc. kapitału zakładowego Mediaset.

Mediaset Premium


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Francuski koncern medialny Vivendi ogłosił 8 kwietnia 2016 roku, że zawarł strategiczne i branżowe partnerstwo z włoską spółką Mediaset. To porozumienie, o zasięgu międzynarodowym, miało obejmować, z jednej strony, różne inicjatywy we wspólnej produkcji i dystrybucji treści audiowizualnych oraz, z drugiej strony, stworzenie globalnej platformy telewizyjnej over-the-top (OTT). W pierwszym etapie Vivendi miało pozyskać 3,5 proc. kapitału zakładowego Mediaset i 100 proc. udziałów Mediaset Premium w zamian za 3,5 proc. kapitału zakładowego Vivendi.

Nieoczekiwane zerwanie współpracy przez Vivendi doprowadziło do wniesienia pozwu sądowego przez Mediaset. Co więcej, proponowane przez Vivendi rozwiązania, mające na celu polubowne zakończenie sporu, nie zostały zaakceptowane przez Mediaset i jego wspólnika Fininvest.

Ostatecznie Vivendi zdecydowało, że nabędzie udziały w spółce Mediaset. Jak poinformował francuski gigant w wydanym komunikacie, ​ze względu na to, że strategiczny ​interes tego branżowego partnerstwa ogłoszonego 8 kwietnia 2016 roku przewyższa wyzwania związane ze sporem, Vivendi przekroczyło próg 3 proc. udziałów w kapitale zakładowym Mediaset, i obecnie posiada 3,01 proc. udziałów.

Jak czytamy w komunikacie Vivendi, zostanie udziałowcem Mediaset jest dla Vivendi zgodne z intencją grupy, by rozwijać swoją działalność w Europie Południowej i strategiczne ambicje jako głównej międzynarodowej grupy medialnej z siedzibą w Europie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, o przekroczeniu progu 3 proc. udziałów poinformowani zostali zarówno Mediaset, jak i włoski regulator medialny Consob.

Vivendi zapewnia, że zamierza nadal nabywać udziały w Mediaset, w zależności od warunków rynkowych, dopóki nie stanie się drugim co do wielkości branżowym akcjonariuszem Mediaset, posiadającym od 10 do 20 proc. kapitału zakładowego Mediaset.

Aktualizacja:
13 grudnia Vivendi poinformowało, że posiada już 12,32 proc. kapitału zakładowego Mediaset.

Aktualizacja:
14 grudnia br. Vivendi ogłosiło, że ma już 20 proc. kapitału zakładowego Mediaset.

Aktualizacja:
20 grudnia br. Vivendi przekazało do wiadomości publicznej, że ma już 25,75 proc. kapitału zakładowego Mediaset i 26,77 proc. praw głosu.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ Ultimo 4K

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2450 zł Więcej...

Antena szerokopasmowa MLog 6-69 HV dla MUX8 w pionie

Telewizyjna antena szerokopasmowa o strukturze logarytmicznej periodycznie dipolowej MLog 6-69...

40 zł Więcej...

"SAT Kurier" abonament za 2017 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2017. Pierwsze wydanie na...

55 zł Więcej...