SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Poradnik: Jak dodawać kanały w odbiornikach?

dodano: 2016-12-30 12:54 | aktualizacja: 2016-12-30 14:59
autor: Konrad Dąbek | źródło: SAT Kurier 10/2015

Poradnik: Dodajemy kanały O ile zmiany w układzie kanałów na transponderach platform satelitarnych nie stanowią żadnego problemu dla posiadaczy dekoderów oferowanych przez operatora, gdzie aktualizacja listy kanałów i parametrów odbywa się zupełnie automatycznie, o tyle posiadacze własnych niededykowanych, niezależnych odbiorników mają już większy problem przed sobą.

Poradnik: Dodajemy kanały


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z jednej strony na własnym sprzęcie mamy całkowitą wolność co do układu i kolejności kanałów oraz możemy dodawać stacje spoza listy, ale ta wolność ma swoją cenę. Gdy zachodzą zmiany na transponderach, to już musimy sobie z tym radzić samemu.

Metod wyszukiwania kanałów jest kilka. Można próbować wyszukiwać je automatycznie, ale z uwagi na zmiany parametrów technicznych części transponderów dla niektórych odbiorników może to się nie sprawdzić bez wcześniejszego skorygowania listy transponderów w pamięci urządzenia. Poza tym można też dodawać kanały ręcznie – po jednym transponderze, wpisując jego dane. To daje nam kontrolę nad zapisywanymi kanałami i unikamy zaśmiecenia listy kanałami kodowanymi z innych, zagranicznych platform oraz śmieciowymi zagranicznymi stacjami FTA. Niektóre modele odbiorników mają dostęp do tzw. szybkiego wyszukiwania nazywanego też FastScan – tu zwykle można wybrać konkretnego operatora.

W ostateczności jeśli nie posiadamy wystarczających umiejętności, aby zastosować powyższe sposoby, a odbiornik ma funkcję opisaną jako „ślepe wyszukiwanie” lub BlindScan, to uruchamiając tę opcję odbiornik powinien sam znaleźć parametry transponderów, nawet tych, których nie ma w pamięci. Nie wszystkie odbiorniki posiadają taką opcję, ale jeśli jest, to jest to najbardziej automatyczna z metod, której jednak skutkiem ubocznym jest uzyskanie listy mocno zaśmieconej przez zagraniczne kanały – kodowane lub nieistotne dla nas.

Przejrzymy kilka najpopularniejszych w Polsce modeli odbiorników satelitarnych pod kątem ich możliwości wyszukiwania, zwracając uwagę na możliwości czy to uruchomienia FastScan, BlindScan czy też dopisania brakujących transponderów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategori Poradniki
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Televes Yagi V BIII

Znakomita, hiszpańska antena kierunkowa VHF, zalecana do odbioru HDTV z...

129 zł Więcej...

Antena Televes DAT HD BOSS 790 LR

Nowa antena kierunkowa UHF DAT HD BOSS 790 LR hiszpańskiego...

329 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X9S

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

800 zł Więcej...