Olympique Lyon – Montpellier w 1/32 finału Pucharu Francji

dodano: 2017-01-05 13:21 | aktualizacja: 2017-01-08 16:35
autor: Janusz Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

coupe_de_france_puchar_360px.jpg W piątek 6 stycznia 2017 r. po krótkiej przerwie piłkarze we Francji wracają na boiska. Nie zaczną jednak od rozgrywek Ligue 1, a od 1/32 finału Pucharu Francji. W najciekawszym spotkaniu AS Monaco (bez Kamila Glika) zmierzy się z AC Ajaccio. Transmisja od godz. 21:00 w TVP Sport i sport.tvp.pl. 8 stycznia mecz Olympique Lyon – Montpellier HSC.

Zdecydowanie faworytami piątkowego spotkania są gospodarze. Niezwykle efektownie grający zespół Leonardo Jardima jest wiceliderem Ligue 1.

Do lidera z Nicei traci dwa punkty. W dziewiętnastu meczach zdobył jednak aż 56 bramek! Świetnie spisał się również w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Zespół z Księstwa zajął pierwsze miejsce – wyprzedził Bayer Leverkusen, Tottenham i CSKA Moskwa. Nie miał jednak szczęścia w losowaniu 1/8 finału – trafił na Manchester City.

Ajaccio natomiast funkcjonuje w kompletnie innej rzeczywistości. Nie dla nich Liga Mistrzów czy czołowe pozycje w Ligue 1. Klub z Korsyki zajmuje piętnaste miejsce na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej we Francji.

W ostatnich latach w Pucharze Francji nie wiodło mu się zbyt dobrze. Najdalej, do 1/8 finału, awansował w sezonie 2008/2009, gdy przegrali 0:2 właśnie z Monaco. Zespół z Księstwa też nie jest "pucharowym specjalistą". Co prawda w Pucharze Francji triumfował aż pięciokrotnie, ale ostatni raz aż 26 lat temu.

W piątkowym spotkaniu zabraknie Kamila Glika, który jest zawieszony za żółte kartki.

Po raz ostatni oba zespoły zmierzyły się w 2014 roku, gdy Ajaccio występowało w Ligue 1. Pewnie 4:1 zwyciężyło Monaco.