WTA Sydney: Radwańska - Ying-Ying Duan

dodano: 2017-01-10 11:41 | aktualizacja: 2017-01-10 14:47
autor: Janusz Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

Agnieszka Radwańska Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Sydney. Rozstawiona z numerem drugim Polka w meczu drugiej rundy pokonała Amerykankę Christinę McHale 7:6 (7-1), 6:1. W walce o półfinał jej rywalką będzie Chinka Ying-Ying Duan. Transmisja spotkania w środę, 11 stycznia od ok. 8:30 w TVP Sport i na sport.tvp.pl.

WTA Sydney

Wtorkowe mecze ostatniego przed wielkoszlemowym Australian Open turnieju elity dostarczyły wielu niespodzianek. Z rozgrywkami pożegnała się najwyżej rozstawiona Angelique Kerber, przegrywały też Dominika Cibulkova (3) i Swietłana Kuzniecowa (5).

Pierwsze minuty spotkania z McHale wskazywały na to, że Polka również może mieć we wtorek kłopoty z awansem. Amerykanka dwukrotnie przełamała faworytkę i prowadziła 3:0. Radwańska wygrała cztery kolejne gemy, odrabiając stratę po wyniszczających partiach na przewagi.

Wyrównana rywalizacja znalazła rozstrzygnięcie dopiero w tie-breaku. W nim kibice zobaczyli koncert krakowianki, która oddała rywalce tylko jeden punkt.

Kolejny set także był jednostronnym popisem dominacji Radwańskiej. Zrezygnowana Amerykanka myliła się coraz częściej, a Polka zachowała zimną i kilka wymian wygrała w imponującym stylu. Ostatecznie oddała McHale tylko gema.

W walce o półfinał Radwańska zmierzy się z Chinką Ying-Ying Duan. Choć to dopiero drugi tydzień sezonu, to obie panie zdążyły już się spotkać. W pierwszej rundzie turnieju w Shenzhen Polka wygrała 6:2, 6:7 (4-7), 7:5.