reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Informacje o jakości powietrza” w Radiu Tok FM

dodano: 2017-01-14 01:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Radio Tok FM Jak poinformował nadawca, wychodząc naprzeciw potrzebom słuchaczy, Radio Tok FM (Agora) od poniedziałku, 16 stycznia br. będzie nadawało specjalne serwisy na temat jakości powietrza w Polsce. Będą one emitowane codziennie po informacjach o godz. 8:00 i 16:00.

Radio Tok FM


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak wynika z raportu UN Global Compact Poland „Zrównoważone miasta. Życie w zdrowej atmosferze” Polska należy do niechlubnej czołówki krajów Unii Europejskiej (UE) jeśli chodzi o zanieczyszczenie powietrza. Wszyscy, a w szczególności mieszkańcy dużych miast, odczuwają ten problem na własnej skórze. Dlatego Radio Tok FM postanowiło ułatwić swoim słuchaczom dostęp do aktualnych informacji na temat stanu powietrza, którym oddychają każdego dnia.

Dwa razy dziennie na antenie stacji będzie prezentowany poziom zanieczyszczenia powietrza najgroźniejszymi dla zdrowia pyłami PM10 i PM2.5 w 22 obszarach miejskich, w których nadaje stacja (więcej tutaj). Redakcja rozgłośni wykorzystywać będzie ogólnodostępne dane Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska i posłuży się normami Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization, WHO). Oprócz informacji na temat aktualnego stanu powietrza w poszczególnych miastach w Polsce, w programie będą wyjaśniane podstawowe pojęcia, których znajomość pomoże słuchaczom zrozumieć komunikaty dotyczące jakości powietrza.

„Informacje o jakości powietrza” - emisja codziennie (od 16 stycznia 2017 roku) po 8:00 i 16:00 w Radiu Tok FM.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SX88 HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, wsparciem PLS...

299 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 65 cm z przyssawką

stalowa antena 65 cm przenośna na przyssawkę.

139 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD51 S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

730 zł Więcej...
reklama