reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Austria: ProSiebenSat.1 może kupić ATV

dodano: 2017-03-09 20:55
autor: Janusz Sulisz | źródło: DF

ATV_logosik_360px.jpg ProSiebenSat.1 może kupić austriacką stację telewizyjną ATV. Urząd Konkurencji dał zielone światło dla reorganizacji austriackiej ATV razem z Puls 4.

ATV_prosieben_logosy_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
ProSiebenSat.1 może zakupić od Tele München Gruppe stację ATV. Ogłoszono to w czwartek 9 marca 2017 r. w Wiedniu. Podobno „znacząco zaostrzono warunki przejęcia, które pierwotnie proponowano".

Inne media w Austrii mają obawy co do przejęcia ATV, bo ProSiebenSat.1 działa już w Austrii nadając Puls 4. Na razie publiczna telewizja ORF pozostaje niekwestionowanym numerem jeden w Austrii, a przejęcie ATV nie będzie miało znaczenia na udziały w rynku.  
  
Właściciel ATV, Herbert Kloiber kupił stację w 2008 roku i tym samym teraz udało mu się odzyskać część funduszy, bo stacja nie zdobyła aż tylu widzów jak przypuszczano. Uznał on, że zakup ATV był jego „największym błędem". Integracja i restrukturyzacja Puls 4, aby zapewnić przetrwanie wspólnie z ATV - takie zapowiedzi podano tuż po ogłoszeniu o sprzedaży w lutym. ATV został stworzony w roku 2003, od 2011 r. rozpoczęła się emisja ATV2, a w 2016  r. ATVsmart.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1490 zł Więcej...

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...

Odbiornik VU+ Ultimo 4K

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2590 zł Więcej...
reklama