SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dorota Żurkowska-Bytner pokieruje biznesem Discovery w Polsce

dodano: 2017-03-15 13:08
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Discovery

Dorota Żurkowska-Bytner Discovery Communications poinformowało o powołaniu Doroty Żurkowskiej-Bytner na stanowisko SVP, Country Managera w Polsce. Jej wieloletnie doświadczenie obejmujące tworzenie strategii sprzedażowych i współpracę z klientami na rynkach regionu Europy Środkowo-Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki pozwoli na wdrożenie innowacyjnego podejścia do biznesu Discovery w Polsce, odchodzącego od tradycyjnego pojęcia nadawcy telewizyjnego, poinformowało Discovery.

Discovery Networks


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W swojej nowej roli Dorota Żurkowska-Bytner będzie odpowiedzialna za dalszy, dynamiczny rozwój firmy na polskim rynku budowany w oparciu o innowacyjne produkty, strategiczne partnerstwa oraz siłę brandów i formatów obecnych w portfolio Discovery. Razem ze swoim warszawskim zespołem, wypracuje ona zintegrowaną strategię, która zakłada bliski dialog z konsumentem oraz obecność oferty Discovery na wszystkich możliwych platformach. Dorota Żurkowska-Bytner raportuje do Katarzyny Kieli, President & Managing Director Discovery w regionie CEEMEA obejmującego łącznie 112 rynków.
 

- Żyjemy w bardzo ciekawych czasach, które dają nam nieograniczone możliwości tworzenia wyjątkowych doświadczeń zarówno dla naszych fanów, jak i partnerów biznesowych. Pojęcie telewizji jest dziś o wiele szersze i Dorota świetnie to rozumie. Jest niezwykle doświadczonym i przedsiębiorczym menedżerem, osobą o uznanej pozycji na rynku, która jednocześnie nie boi się myśleć inaczej i podejmować ryzyko. Jestem przekonana, że jej nowa rola zaowocuje wieloma nowatorskimi pomysłami, dzięki którym nasze programy i sportowe emocje będą dostępne dla polskich widzów na niespotykaną dotąd skalę - powiedziała Katarzyna Kieli.

- Moją przygodę z Discovery rozpoczęłam 17 lat temu, ale nadal czuję, jakby dopiero się zaczynała. Polska to jeden z najważniejszych rynków w regionie CEEMEA - dojrzały, wymagający, ale jednocześnie nadal oferujący znakomite możliwości rozwoju biznesu, zarówno w obszarze telewizji linearnej, jak i digitalu. Jest to szczególnie istotne w kontekście igrzysk olimpijskich w Pjongczang, które z pewnością będą inne niż wszystkie dotąd - powiedziała Dorota Żurkowska-Bytner.

Dorota Żurkowska-Bytner jest związana z Discovery od 2000 roku. Odegrała kluczową rolę w rozwoju firmy w regionie. W poprzednich latach, jako VP Ad Sales Development, odpowiedzialna była za strategię reklamową Discovery na wszystkich rynkach regionu CEEMEA. Odpowiadała za całościowe zarządzanie, rozwój i wdrażanie strategii sprzedaży czasu reklamowego, skupiając się przede wszystkim na Bliskim Wschodzie, Afryce Południowej, Rosji, Turcji, Niemczech, Rumunii i Polsce. Od sierpnia ub.r. zajmowała stanowisko VP, Head of Commercial Development and Operations w Polsce.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł Conax Eycos CAM + karta Smart HD+ 2m

Karta startowa Smart HD 2-miesięczna + do kompletu najtańszy moduł...

215 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X10

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

1090 zł Więcej...