reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UPC Polska: CallPage zwycięzcą „Think Big” 4

dodano: 2017-03-17 22:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: Liberty Global

UPC Polska UPC Biznes „Think Big” W środę, 15 marca 2017 roku podczas gali w Arkadach Kubickiego w  Warszawie, wyłoniono zwycięzcę 4. edycji programu UPC Biznes „Think Big”, który w nowej formule skierowany był do przedsiębiorców z regionu Europy Środkowo-Wschodniej (więcej tutaj). Został nim Ross Knap, współzałożyciel firmy CallPage, który w ramach nagrody otrzymał 10 000 euro oraz zaproszenie do współpracy od UPC. Nagrodę jury, o tej samej wartości pieniężnej, otrzymał projekt VoicePin.

UPC Polska UPC Biznes „Think Big”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ramach 4. edycji „Think Big” do udziału zaproszono przedsiębiorców nie tylko z Polski, ale z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Nowa formuła programu wystartowała w październiku 2016 roku. W styczniu br. komisja konkursowa oraz analitycy biznesowi D-Raft wyłonili dziewięciu finalistów - BetterSoftware, CallPage, Dolphio, Gamfi, Lab4Motion, OnBoardX, VoicePin, Wandlee oraz WellServed. W sumie siedem firm z Polski i po jednej z Węgier i Rumunii. Zgodnie z nowymi zasadami programu, zgłaszany projekt musiał wykazać się potencjałem biznesowym w jednym z trzech obszarów - B2B, customer experience lub narzędzia i technologie marketingowe. - O powodzeniu uczestników zdecydował potencjał biznesowy, oryginalność i dojrzałość rozwiązania oraz jego synergia z rozwiązaniami poszukiwanymi przez UPC - czytamy w komunikacie.

Jurorzy programu „Think Big” zadecydowali, że tegoroczną statuetkę zwycięzcy, 10 000 euro oraz zaproszenie do współpracy z UPC Polska przy rozwijaniu swojego biznesu otrzymał CallPage. Firma opracowała system do zamawiania rozmowy z konsultantem na stronie www.

- Udział w programie „Think Big” to dla nas możliwość zaistnienia nie tylko na polskim rynku, ale i na wszystkich rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, na których działa UPC. Zyskujemy dzięki temu rozpoznawalność, która jest istotnym elementem rozwoju każdej firmy. Nagroda programu „Think Big” jest dla nas potwierdzeniem, że to, co robimy od dwóch lat, ma duży potencjał biznesowy. Cieszy to tym bardziej, że zmierzyliśmy się z bardzo mocnymi konkurentami

- powiedział Ross Knap, współzałożyciel CallPage.


Podczas tegorocznej gali przyznano również nagrodę jury w wysokości 10 000 euro - otrzymał ją Łukasz Dyląg z firmy VoicePin. Firma stworzyła narzędzie do głosowej weryfikacji tożsamości. Przyznano też nagrodę specjalną firmie Dolphio - za podjęcie ważnych tematów społecznych. Z kolei w rankingu „Big 6” - klasyfikującym polskie startupy, które podbiły internet w 2016 roku - tryumfowała firma HealthUp i ich spirometr - MySpiroo.  

- „Think Big” po raz kolejny udowodnił, że wokół nas istnieje wiele kreatywnych pomysłów. Wszyscy finaliści pokazali nam, że mają nie tylko ducha innowacji, ale i ducha przedsiębiorczości. UPC i Liberty Global od lat wspierają polskich i zagranicznych przedsiębiorców w rozwijaniu innowacyjnych projektów biznesowych opartych o technologie cyfrowe. Jestem szczęśliwy, że możemy wesprzeć kreatywne projekty i przyczynić się do ich dalszego, dynamicznego rozwoju

- powiedział Frans-Willem de Kloet, prezes UPC Polska.


Po raz pierwszy przyznano też nagrodę specjalną za zwycięstwo w premierowym konkursie „Think Big. Elevator Pitch”, który towarzyszył 4. edycji programu. Wyzwanie, któremu stawiło czoła siedmiu finalistów polegało na tym, żeby w jak najciekawszy sposób sprzedać swój pomysł biznesowy losowo przydzielonemu jurorowi programu „Think Big” w windzie budynku Warsaw Spire. Przez dwa tygodnie w serwisie Business Insider internauci głosowali na ich zdaniem najlepszy film. Ich faworytem okazał się Łukasz Dyląg z firmy VoicePin.
 
Statuetki „Think Big”, foto: Adam Lewanowicz
Statuetki „Think Big”, foto: Adam Lewanowicz
Uczestnik gali „Think Big”, foto: Adam Lewanowicz
Uczestnik gali „Think Big”, foto: Adam Lewanowicz
Uczestnicy gali „Think Big”, foto: Adam Lewanowicz
Uczestnicy gali „Think Big”, foto: Adam Lewanowicz
Uczestnicy gali „Think Big”, foto: Adam Lewanowicz
Uczestnicy gali „Think Big”, foto: Adam Lewanowicz


Gościem specjalnym gali finałowej „Think Big” był David Rowan, wieloletni redaktor magazynu „Wired”, opisującego wpływ technologii na politykę, gospodarkę i naukę. Rowan wygłosił wykład na temat: „How is technology changing business rules?”.

W skład kapituły jurorskiej tegorocznej edycji programu „Think Big” weszli niezależni eksperci biznesowi i członkowie zarządu UPC Polska, w tym min. Michał Olszewski - wiceprezydent miasta stołecznego Warszawy i inicjator Centrum Przedsiębiorczości Smolna; Piotr Chęciński - autor programów telewizyjnych, publicysta; Olga Kozierowska - inicjatorka promocji przedsiębiorczości kobiet, twórczyni projektu „Sukces pisany szminką”, Artur Kurasiński - bloger i przedsiębiorca;  Przemysław Pająk - redaktor naczelny Spider’s Web; Arkadiusz Piechocki - partner w SpeedUp Venture Capital Group; Tomasz Rudolf  - prezes D-Raft; Sergiusz Sawin - wiceprezes D-Raft; Cezary Szymanek - redaktor naczelny „Bloomberg Businessweek” i magazynu „Sukces”; Łukasz Wejchert - założyciel firmy Dirlango, inwestor; Paweł Zielewski - zastępca redaktora naczelnego magazynu „Forbes”;  Dariusz Żuk - prezes Polski Przedsiębiorczej.

Program został objęty patronatami honorowymi Ministerstwa Rozwoju oraz prezydenta miasta stołecznego Warszawy. Patronami medialnymi przedsięwzięcia są: „Forbes”, „Bloomberg Businessweek” i Spider’s Web. Partnerami inicjatywy są: SpeedUp Venture Capital Group, Aula Polska, Think Tank oraz Think Tank Cyfrowy. Partnerem merytorycznym programu jest The Heart.

- „Think Big” to program dla przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać swój biznes w oparciu o nowe technologie. W ramach programu mają szansę skorzystać z globalnego doświadczenia i wiedzy ekspertów UPC. Celem programu jest wsparcie przedsiębiorców poprzez umożliwienie im doskonalenia produktów i usług. UPC z powodzeniem prowadzi program od 2012 roku, który do ostatniej edycji włącznie zanotował blisko 500 zgłoszeń od przedsiębiorców o różnorodnej historii i doświadczeniu biznesowym - czytamy w komunikacie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Antena szerokopasmowa dookólna KORONA

Radiowo-telewizyjna antena szerokopasmowa o dookólnej charakterystyce na samochód z mocnym...

89 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 65 cm z przyssawką

stalowa antena 65 cm przenośna na przyssawkę.

139 zł Więcej...
reklama