SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat Cafe: Dylematy doktor Radzikowskiej

dodano: 2017-03-20 14:08
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

Polsat Cafe „Walka o piersi” grafika rysunek animacja bajka W poniedziałek, 20 marca br. o godzinie 21:00 w kanale Polsat Cafe zobaczymy trzeci odcinek programu pod tytułem „Walka o piersi”, który powstał w stołecznym Szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) (więcej tutaj). W tym odcinku poznamy nową bohaterkę programu - Dianę (19 lat), która cierpi na gigantomastię - czyli nieproporcjonalnie bardzo duże piersi. Po trzynastych urodzinach jej biust rósł w zastraszającym tempie - czasami zwiększał się nawet o kilka rozmiarów miseczek w ciągu miesiąca. Jej jedna pierś waży 4,5 kg.

Polsat Cafe „Walka o piersi” grafika rysunek animacja bajka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dziewczyna boryka się ze stanami depresyjnymi i jest obiektem kpin w szkole, ale jej największym zmartwieniem są duże problemy z kręgosłupem. Diana zgłasza się do doktor Elżbiety Radzikowskiej z prośbą o przeprowadzenie operacji zmniejszenia biustu. Ten zabieg ma swoje nieodwracalne konsekwencje - jeśli kiedyś Diana zostanie mamą, nie będzie miała możliwości karmienia piersią. Dlatego doktor Radzikowska ma wątpliwości.

Kamera będzie towarzyszyła także Monice (25 lat), która czeka na operację rekonstrukcji piersi - jakiś czas temu przeszła zabieg podskórnej mastektomii, dlatego jej prawa pierś jest całkowicie zniekształcona, a górnej części w zasadzie nie ma. Doktor Elżbieta Radzikowska zapozna się z wynikami badań i dopiero wtedy, okaże się czy operacja dojdzie do skutku.
 
Aniołem stróżem dla pacjentek i lekarzem w jednej osobie jest doktor Elżbieta Radzikowska, foto: Katarzyna Paskuda
Aniołem stróżem dla pacjentek i lekarzem w jednej osobie jest doktor Elżbieta Radzikowska, foto: Katarzyna Paskuda


Spotkamy również Paulinę, która pojawiła się w szpitalu na wizycie kontrolnej - kobieta była ofiarą przemocy domowej, uszkodzenia ciała były tak duże, że musiała przejść amputację piersi i przeszczep skóry oraz sutków, których jednak nie udało się uratować. Paulina jest na początku swojej drogi w walce o piersi i czeka ją jeszcze kilka operacji.

Do szpitala zgłasza się również Monika (35 lat) na zabieg zmniejszenia piersi. Natomiast, Beata jest już o operacji powiększenia piersi - całą sprawę zataiła przed rodziną i jej partnerem Jackiem. W trakcie porannego obchodu, pyta lekarzy... jak i kiedy będzie mogła wrócić na siłownię. Beata prosi również swoją przyjaciółkę, Orianę, aby to ona poinformowała Jacka o operacji.

Monika (32 lata) - chce poddać się profilaktycznej mastektomii piersi ponieważ ma mutację genu, który podwyższa ryzyko zachorowania na raka piersi - przechodzi specjalistyczne badania. Lekarz znajduje zmiany w jej piersiach, dopiero kolejne badania wykażą czy jest się czego bać.

Produkcja ta jest objęta honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia. Producentem serii jest firma Jake Vision.

„Walka o piersi” - emisja w poniedziałki o 21:00 w kanale Polsat Cafe (Polsat Cafe HD).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł Conax Eycos CAM + karta Smart HD+ 2m

Karta startowa Smart HD 2-miesięczna + do kompletu najtańszy moduł...

215 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X10

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

1090 zł Więcej...