reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat Cafe: Dylematy doktor Radzikowskiej

dodano: 2017-03-20 14:08
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

Polsat Cafe „Walka o piersi” grafika rysunek animacja bajka W poniedziałek, 20 marca br. o godzinie 21:00 w kanale Polsat Cafe zobaczymy trzeci odcinek programu pod tytułem „Walka o piersi”, który powstał w stołecznym Szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) (więcej tutaj). W tym odcinku poznamy nową bohaterkę programu - Dianę (19 lat), która cierpi na gigantomastię - czyli nieproporcjonalnie bardzo duże piersi. Po trzynastych urodzinach jej biust rósł w zastraszającym tempie - czasami zwiększał się nawet o kilka rozmiarów miseczek w ciągu miesiąca. Jej jedna pierś waży 4,5 kg.

Polsat Cafe „Walka o piersi” grafika rysunek animacja bajka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dziewczyna boryka się ze stanami depresyjnymi i jest obiektem kpin w szkole, ale jej największym zmartwieniem są duże problemy z kręgosłupem. Diana zgłasza się do doktor Elżbiety Radzikowskiej z prośbą o przeprowadzenie operacji zmniejszenia biustu. Ten zabieg ma swoje nieodwracalne konsekwencje - jeśli kiedyś Diana zostanie mamą, nie będzie miała możliwości karmienia piersią. Dlatego doktor Radzikowska ma wątpliwości.

Kamera będzie towarzyszyła także Monice (25 lat), która czeka na operację rekonstrukcji piersi - jakiś czas temu przeszła zabieg podskórnej mastektomii, dlatego jej prawa pierś jest całkowicie zniekształcona, a górnej części w zasadzie nie ma. Doktor Elżbieta Radzikowska zapozna się z wynikami badań i dopiero wtedy, okaże się czy operacja dojdzie do skutku.
 
Aniołem stróżem dla pacjentek i lekarzem w jednej osobie jest doktor Elżbieta Radzikowska, foto: Katarzyna Paskuda
Aniołem stróżem dla pacjentek i lekarzem w jednej osobie jest doktor Elżbieta Radzikowska, foto: Katarzyna Paskuda


Spotkamy również Paulinę, która pojawiła się w szpitalu na wizycie kontrolnej - kobieta była ofiarą przemocy domowej, uszkodzenia ciała były tak duże, że musiała przejść amputację piersi i przeszczep skóry oraz sutków, których jednak nie udało się uratować. Paulina jest na początku swojej drogi w walce o piersi i czeka ją jeszcze kilka operacji.

Do szpitala zgłasza się również Monika (35 lat) na zabieg zmniejszenia piersi. Natomiast, Beata jest już o operacji powiększenia piersi - całą sprawę zataiła przed rodziną i jej partnerem Jackiem. W trakcie porannego obchodu, pyta lekarzy... jak i kiedy będzie mogła wrócić na siłownię. Beata prosi również swoją przyjaciółkę, Orianę, aby to ona poinformowała Jacka o operacji.

Monika (32 lata) - chce poddać się profilaktycznej mastektomii piersi ponieważ ma mutację genu, który podwyższa ryzyko zachorowania na raka piersi - przechodzi specjalistyczne badania. Lekarz znajduje zmiany w jej piersiach, dopiero kolejne badania wykażą czy jest się czego bać.

Produkcja ta jest objęta honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia. Producentem serii jest firma Jake Vision.

„Walka o piersi” - emisja w poniedziałki o 21:00 w kanale Polsat Cafe (Polsat Cafe HD).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

160 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

69 zł Więcej...
reklama