reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Strajk robotników na kosmodromie wstrzymał start

dodano: 2017-03-22 11:52
autor: Janusz Sulisz | źródło: spaceflightnow

VA236_start_ariane_5_360px.jpg Strajk robotników wstrzymał start rakiety Ariane 5 na kosmodromie w Kourou w Gujanie Francuskiej. 21 marca 2017 r. robotnicy przerwali pracę tuż przed zaplanowanym startem Ariane 5 z koreańskim i brazylijskim satelitą. Start przesunięto najpierw na 22 marca, a teraz podano nową datę 23 marca.

arianespace_VA236_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wycofanie się z pracy przerwało wyniesienie w dniu 21 marca przy pomocy rakiety Ariane 5 z satelitą telekomunikacyjnym KoreaSat 7 i wojskowo-cywilnym satelitą brazylijskim SGDC.

Kosmodrom Kourou stanowczo odniósł się do swoich problemów jako „ruchu społecznego". W rzeczywistości przerwa w pracy dotyczy problemów lokalnego przedsiębiorstwa Endel, które ma za zadanie, m.in. przewieźć rakietę Ariane 5 na pole startowe ELA-3 (zaledwie 2,7 km). Robotnicy prawdopodobnie zarabiali zbyt mało pieniędzy za trudną pracę w tropikalnym klimacie Gujany Francuskiej i postanowili zastrajkować tuż przed startem. Poprzedni strajk w Gujanie dotyczył operatorów systemów śledzenia radarowego pozycji rakiety, który odbył się w 2011 roku 

Ustalono nowy termin startu na 23 marca 2017 r.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kosmos


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1490 zł Więcej...

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...

Odbiornik VU+ Ultimo 4K

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2590 zł Więcej...
reklama