reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Vivendi pozywa Mediaset za zniesławienie

dodano: 2017-03-22 16:12 | aktualizacja: 2017-03-22 16:34
autor: Jerzy Kruczek | źródło: adtv

Mediaset Vivendi Francuska grupa medialna Vivendi złożyła pozew cywilny o zniesławienie przeciwko włoskiemu nadawcy Mediaset i holdingowi Fininvest zarządzanemu przez rodzinę Berlusconich. Vivendi argumentuje, że było ofiarą oszczerczych kampanii medialnych w związku z zerwaniem umowy dotyczącej przejęcia Mediaset Premium. Kwota wnioskowanego odszkodowania nie została podana do wiadomości publicznej.

Mediaset Premium


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ze swojej strony, włoski Mediaset wniósł w ubiegłym roku powództwo cywilne przeciwko Vivendi, żądając wykonania umowy zawartej w dniu 8 kwietnia 2016 roku, która przewidywała sprzedaż Mediaset Premium i wymianę udziałów pomiędzy Mediaset a Vivendi, a także żądając odszkodowania w wysokości 50 mln euro za każdy miesiąc opóźnienia w realizacji umowy. Natomiast Fininvest założyło sprawę sądową, żądając 570 mln euro odszkodowania z tytułu utraty wizerunku i spadku ceny akcji Mediaset.

W końcu, Mediaset złożył pozew przeciwko Vivendi po kilku ostatnich wywiadach udzielonych przez dyrektora generalnego Arnaud de Puyfontaine w związku z umową podpisaną w ubiegłym roku między obiema firmami.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1590 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO 4K + dysk 1TB

Vu+ SOLO 4K - najnowszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

1850 zł Więcej...

"SAT Kurier" abonament za 2018 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2018. Pierwsze wydanie na...

55 zł Więcej...
reklama