SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

1+1 Media z własną stacją uplink

dodano: 2017-03-28 20:44
autor: RO | źródło: telekritika.ua

1+1 Media Ukraińska grupa medialna 1+1 Media uruchomiła własną stację uplink, która pozwoli jej samodzielnie dostarczać kanały telewizyjne na satelitę Astra 4A (4,8°E), a także występować w roli operatora dla klientów z rynku zewnętrznego. – Ta praca przyczyni się do poprawy niezawodności i jakości dostarczanego sygnału kanałów grupy i partnerów, czytamy w raporcie 1+1 Media.

1+1 Media uplink


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przygotowanie i realizacja projektu zajęła ponad rok. Podstawą kompleksu nadawczego jest sprzęt od czterech światowych producentów, liderów w tej dziedzinie - Ericsson, СPI, SatCom Technologies, SatService.

Uplink to wysoko zaawansowana technologicznie platforma nadawcza z okresem pracy ponad 10 lat i w pełni zautomatyzowanym systemem operacyjnym. Pracą stacji kierują dwa systemy: NMS (Network Management System) – n-Compass (Ericsson) i Sat NMS (SatService). Po raz pierwszy na Ukrainie ustawiono nadawcze, offsetowe anteny satelitarne o wielkości 3,8 metra firmy Geneal Dynamics SatCom Technologies. Antenowy teleport umożliwia niezawodną pracę podczas śnieżnych zim i innych niesprzyjających warunków pogodowych. Anteny i ich fundamenty wyposażone są w efektywny system zapobiegający zlodowaceniom.

Rozwój firmy sugeruje, że przy takiej liczbie kanałów i mocy bazy technologicznej, po prostu staje się to potrzebą. W przyszłości, oprócz ekonomicznego efektu, pozwoli grupie efektywnie zarządzać dystrybucją sygnału, jak i być przygotowanym na wszelkie zmiany w sposobie dostarczania sygnału (szyfrowanie, HD, DVB-S2)

- powiedział dyrektor techniczny 1+1 Media, Filipp Pietrienko.


Według wyliczeń grupy medialnej, inwestycja w stację uplink będzie opłacalna już po pierwszych dwóch latach pracy.

1+1 Media nadaje pakiet własnych kanałów na satelicie Astra 4A (4,8°E). Paczka składa się z 1+1, TET, 2+2, 1+1 International, PlusPlus, Bigudi, Unian TV i Kvartal TV. Wszystkie kanały są nadawane z częstotliwości 11,766 GHz, pol. H (SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K

Vu+ UNO 4K - młodszy brat SOLO 4K, odbiornik Ultra...

999 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1570 zł Więcej...

Miernik Megasat HD 5 COMBO DVB-S2X/T2/C2

Profesjonalny miernik niemieckiej firmy Megasat do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

2090 zł Więcej...