reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowa Sieć SGT już działa

dodano: 2017-04-04 12:46
autor: Jerzy Kruczek | źródło: SGT

Nowa Sieć SGT Spółka SGT, oferująca usługi telewizyjne dla operatorów ISP, zakończyła testy Nowej Sieci. Tym samym Nowa Sieć rozpoczęła działanie produkcyjne. Dotychczas zostało do niej podłączonych 89 partnerów firmy.

SGT Jambox


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zdaniem SGT, Nowa Sieć to efekt rozwoju firmy i wsłuchiwania się w potrzeby współpracujących z nią operatorów ISP, oferujących telewizję Jambox. Pierwsze testy nowej infrastruktury rozpoczęły się w ostatnich miesiącach 2016 roku. Jak informuje operator, próby przebiegły pomyślnie i dziś do Nowej Sieci SGT podłączani są kolejni partnerzy SGT.
 

– Sukcesywny i szybki przyrost abonentów telewizji Jambox oraz zaufanie, którym obdarza nas coraz więcej partnerów, sprawiają, że odpowiedzialność po naszej stronie z każdym dniem jest większa. Wiemy, że przy świadczeniu usług telewizyjnych kluczowa jest ciągłość ich dostępności, dlatego też zdecydowaliśmy się na inwestycję w Nową Sieć, która podniesie ją na nowy poziom – mówi Bartłomiej Czardybon, prezes zarządu SGT.

SGT funkcjonuje na rynku telekomunikacyjnym od 2007 roku. Koszty samej inwestycji w sprzęt wyniosły ponad 70 tys. dol. W ramach projektu Nowej Sieci, SGT zakupiła siedem urządzeń Juniper EX-4600 i zainstalowała je w trzech lokalizacjach: w 3SDC i 4DC w Katowicach oraz w PLIX DC w Warszawie. Dla Partnerów udostępniane są porty w PLIX DC oraz 4DC.

Węzły w PLIX DC oraz 4DC są połączone redundantnie z infrastrukturą węzła wymiany ruchu EPIX – dzięki temu poza stykami na dedykowanych portach, możliwe jest tworzenie styków za pomocą VLAN-ów poprzez infrastrukturę EPIX. Takie rozwiązanie SGT szczególnie rekomenduje jako korzystne ekonomicznie oraz – dzięki strategicznej współpracy firmy z EPIX – stabilne.

Nowa architektura umożliwia:
  • wpięcie do dwóch urządzeń w jednym węźle z pełną redundancją sprzętu i linków,
  • wpięcie do dwóch węzłów z dynamicznym routingiem (BGP),
  • wpięcie jest możliwe via porty bezpośrednie (10G) lub po VLAN-ie z uzgodnionym pasmem via porty węzła wymiany ruchu EPIX.

Dla partnerów SGT, będących jednocześnie członkami EPIX, dostępna jest specjalna oferta na routery Cisco ASR920, realizujące dynamiczny routing do Nowej Sieci SGT.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii IPTV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 65 cm z przyssawką

stalowa antena 65 cm przenośna na przyssawkę.

139 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...

Transmiter HDMI LKV388M Matrix do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI typu Matrix. Urządzenie przesyła sygnał HDTV np....

839 zł Więcej...
reklama