reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nilesat gotowy na 4K, a nawet 8K

dodano: 2017-04-10 10:38
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Tata

Nilesat Indyjski operator telekomunikacyjny Tata Communications poinformował podczas targów CABSAT 2017 w Dubaju (21-23 marca) o zawarciu partnerstwa z egipskim operatorem satelitarnym Nilesat. Pozwoli to obu stronom na wykorzystanie infrastruktury, aby zapewnić optymalną regionalną transmisję poprzez IP oraz by zwiększyć łączność regionalną z nadawcami na całym świecie. Celem jest zaspokojenie potrzeb nadawców w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (MENA).

Nilesat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nilesat, wykorzystując usługę Video Connect firmy Tata Communications, zbudowaną na sieci światłowodowej, będzie w stanie nawiązać lepszą łączność z globalnymi nadawcami na potrzeby regionu MENA w celu dotarcia do lokalnych abonentów. Natomiast Tata Communications będzie wykorzystywać infrastrukturę i zasięg satelitów Nilesat.
 

Komentując partnerstwo, Hamdy Monir, dyrektor techniczny w Nilesat powiedział: - Ścisła współpraca z Tata Communications pozwala na nadawanie w regionie MENA większej liczby międzynarodowych kanałów, a także by regionalne kanały były nadawane na arenie międzynarodowej. Lokalni użytkownicy skorzystają również z przyśpieszonego przejścia do HD, UHD, 4K i 8K.

Video Connect Tata Communications pozwala nadawcom i operatorom na bezproblemową rozbudowę istniejącej sieci wideo o lokalizacje na całym świecie, zapewniając transmisję przez sieć IP. Platforma oferuje stałą dostępność pasma i transmisję wideo poprzez światłowód, łącząc wszystkie główne serwery i teleporty na świecie, w tym ponad 100 nadawców.

Nilesat planuje zainwestować w swojego nowego satelitę Nilesat 301 kwotę 300 mln dol.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1699 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD FBC

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1699 zł Więcej...

"SAT Kurier" abonament 2018 + książka ANTENY SATELITARNE

Promocyjny pakiet: roczna prenumerata SAT Kurier 2018 + książka tematyczna...

75 zł Więcej...
reklama