SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Talpa kupuje holenderskie kanały SBS

dodano: 2017-04-10 14:00
autor: Janusz Sulisz | źródło: Talpa/SBS

SBS Broadcasting Talpa Holding przejmuje 67 proc. udziałów w SBS Broadcasting od Sanoma, a tym samym uzyskuje pełną własność nad holenderskimi stacjami telewizyjnymi SBS6, NET5, Veronica i SBS9.

SBS Broadcasting


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
SBS Broadcasting pozwoli Talpa na dlaszy rozwój nowej, holenderskiej firmy medialnej z silną pozycją w telewizji, radiu, prasie i Internecie. W ramach transakcji udziały Talpa w Veronica Uitgeverij zostaną sprzedane firmie Sanoma. Aby sfinalizować transakcję, wymagane są odpowiednie zgody regulacyjne.

Właściciel firmy Talpa, John de Mol, uważa to przejęcie za ważny krok w kierunku zbudowania nowej, holenderskiej firmy medialnej. Osiągnięcie pełnej własności SBS stanowi wyjątkową okazję, gdyż jest to jedna z dwóch komercyjnych grup telewizyjnych FTA w Holandii. Razem z Talpa Radio, SBS stanie się ważnym filarem nowej firmy medialnej.
 

Mocno wierzę w silną holenderską firmę medialną, która jest na tyle elastyczna, aby reagować na zmieniający się krajobraz mediów, co jest przede wszystkim wynikiem szybkich postępów technologicznych. SBS jest niepowtarzalnym atutem medialnym, który będzie kluczowym ogniwem nowej firmy. Istotnym elementem będzie dostęp do innowacyjnych treści i innych platform. Propozycja jest interesująca dla widzów, czytelników, słuchaczy, konsumentów i reklamodawców - powiedział John de Mol.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 Twin

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

899 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

69 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB PACE HDS7241 500GB + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik PACE HDS7241 + karta...

199 zł Więcej...