Makarowa - Radwańska w 1. rundzie Porsche Tennis Grand Prix

dodano: 2017-04-25 10:42
autor: Jerzy Kruczek | źródło: sport.tvp.pl/satkurier.pl

Porsche Tennis Grand Prix Po niemal miesięcznej przerwie Agnieszka Radwańska wystąpi w turnieju rangi WTA. We wtorek, 25 kwietnia zmierzy się z Rosjanką Jekateriną Makarową w 1. rundzie turnieju Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie. Transmisja od około godz. 20:00 na stronie sport.tvp.pl.

Krakowianka w tym sezonie spisuje się znacznie poniżej oczekiwań. Poza turniejem w Sydney na początku roku, w którym dotarła do finału, odpadała we wczesnych fazach pozostałych imprez. Po porażce w 3. rudzie w Miami zrobiła sobie dłuższą przerwę.

W Stuttgarcie panie po raz pierwszy w sezonie rywalizować będą na nawierzchni ziemnej, na której Polka nie czuje się najlepiej. Mimo to w zeszłym sezonie doszła do półfinału turnieju w Niemczech.

Z Makarową spotka się po raz dziewiąty. Z dotychczasowych ośmiu wygrała sześć, ale to będzie pierwszy mecz tych tenisistek na „mączce”. Jeśli Radwańska po raz siódmy w karierze pokona Rosjankę, to w następnej rundzie być może zmierzy się z wracającą po dłużej przerwie Marią Szarapową.

Rodaczka Makarowej, która do gry wraca po piętnastomiesięcznym zawieszeniu za stosowanie dopingu, turniej rozpocznie od konfrontacji z Włoszką Robertą Vinci.

Radwańska i Makarowa zagrają po meczu Shuai Zhang – Laura Siegemund, który rozpocznie się o godz. 18:30.