Bez Błaszczykowskiego w barażu Wolfsburg - Braunschweig

dodano: 2017-05-24 17:44
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eurosport

Wolfsburg_Braunschweig_360px.jpg Jakub Błaszczykowski - pomocnik VfL Wolfsburg nie wystąpi w pierwszym meczu barażowym o utrzymanie w Bundeslidze z Eintrachtem Brunszwik, który zostanie rozegrany w czwartek 25 maja o godz. 20:30. Błaszczykowskiego wykluczył uraz mięśnia przywodziciela.

Jakub Błaszczykowski nabawił się kontuzji w ostatnim ligowym meczu z HSV Hamburg (1:2). Wtedy opuścił boisko w przerwie spotkania, kiedy zmienił go Vieirinha. Niestety lekarzom nie udało się wyleczyć Błaszczykowskiego przed spotkaniem z Eintrachtem. Ostatecznie były zawodnik BVB nie znalazł się w drużynie na mecz.

Jest to już trzeci uraz Kuby w ciągu tego sezonu. W październiku zeszłego roku doznał urazu pleców, a w listopadzie miał problemy z kolanem. Na razie występ Błaszczykowskiego w meczu eliminacyjnym z Rumunią (10 czerwca) wydaje się niezagrożony. W tym sezonie zagrał w 28 ligowych spotkaniach, w których trzykrotnie asystował przy bramkach kolegów.

Rywalem Wilków jest trzecia drużyna z drugiej ligi niemieckiej - Eintracht Brunszwik. Jego zawodnikiem jest były reprezentant Polski Adam Matuszczyk. W tym sezonie Matuszczyk zagrał tylko 2 minuty i trudno przewidywać by pojawił się na boisku w meczu decydującym o awansie do Bundesligi.

Początek spotkania w czwartek 25 maja o godz. 20:30 na Volkswagen Arena. Transmisja w Eurosporcie 2 od godz. 20:15.

Rewanż w poniedziałek 29 maja o godz. 20:30 na boisku Eintrachtu Brunszwik.