reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat zamawia kolejne starty u Arianespace

dodano: 2017-06-02 10:37
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eutelsat

Eutelsat Po udanym wyniesieniu satelity Eutelsat 172B, operator Eutelsat Communications ogłosił podpisanie nowej umowy ze spółką Arianespace. Harmonogram Arianespace obejmuje obecnie trzy nowe starty dla Eutelsatu. W ciągu ostatnich 30 lat europejska spółka wyniosła już 32 satelity tego operatora.

Eutelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spośród trzech satelitów, które mają zostać wyniesione, będzie Eutelsat 7C (zbudowany przez SSL), który trafi na orbitę w 2018 roku. Kolejne w 2019 roku będą Eutelsat Quantum zbudowany przez Airbusa i satelita o wysokiej przepustowości zbudowany przez Thales.
 

- Po dzisiejszym historycznym starcie Ariane z pierwszym europejskim satelitą elektrycznym wysokiej mocy, jesteśmy dumni, że po raz kolejny współpracujemy z Arianespace, wieloletnim partnerem i liderem w tętniącym życiem europejskim przemyśle kosmicznym. Zróżnicowanie technologiczne trzech nowych satelitów powierzonych firmie Arianespace stanowi wyraziste odzwierciedlenie naszego zaangażowania w innowacje w celu zwiększenia korzyści dla naszych klientów i utrzymania naszej konkurencyjności - powiedział Rodolphe Belmer, dyrektor generalny Eutelsat.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD S2X FBC Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 840 zł Więcej...

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...

Konwerter Monoblock Single 6° Opticum Robust

Tani, pojedynczy konwerter Universal Monoblock Single (6° - Hot Bird...

39 zł Więcej...
reklama