reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat zamawia kolejne starty u Arianespace

dodano: 2017-06-02 10:37
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eutelsat

Eutelsat Po udanym wyniesieniu satelity Eutelsat 172B, operator Eutelsat Communications ogłosił podpisanie nowej umowy ze spółką Arianespace. Harmonogram Arianespace obejmuje obecnie trzy nowe starty dla Eutelsatu. W ciągu ostatnich 30 lat europejska spółka wyniosła już 32 satelity tego operatora.

Eutelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spośród trzech satelitów, które mają zostać wyniesione, będzie Eutelsat 7C (zbudowany przez SSL), który trafi na orbitę w 2018 roku. Kolejne w 2019 roku będą Eutelsat Quantum zbudowany przez Airbusa i satelita o wysokiej przepustowości zbudowany przez Thales.
 

- Po dzisiejszym historycznym starcie Ariane z pierwszym europejskim satelitą elektrycznym wysokiej mocy, jesteśmy dumni, że po raz kolejny współpracujemy z Arianespace, wieloletnim partnerem i liderem w tętniącym życiem europejskim przemyśle kosmicznym. Zróżnicowanie technologiczne trzech nowych satelitów powierzonych firmie Arianespace stanowi wyraziste odzwierciedlenie naszego zaangażowania w innowacje w celu zwiększenia korzyści dla naszych klientów i utrzymania naszej konkurencyjności - powiedział Rodolphe Belmer, dyrektor generalny Eutelsat.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

415 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Mini PC LibreElec 4K

Mini PC na systemie LibreElec, z procesorem AMLogic S905X na...

350 zł Więcej...
reklama