reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Trening na końcu świata” w lipcu na BBC Earth

dodano: 2017-07-12 14:26 | aktualizacja: 2017-07-14 11:56
autor: Jakub Sulisz | źródło: BBC

„Trenig na końcu świata” BBC Earth Nieco znudzony dostępnymi formami treningu komik i pasjonat fitness Joel Dommett wyrusza wraz z przyjacielem Nishem Kumarem w odległe zakątki świata, by odwiedzić społeczności, które od wieków prowadzą bardzo aktywny tryb życia. Podczas gdy wysportowany Joel staje w szranki z kultywującymi odwieczną tradycję maratończykami, nurkami czy zapaśnikami, Nish podziwia folklor i smakuje lokalnych przysmaków.

„Trenig na końcu świata” BBC Earth


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zwariowani przyjaciele w poszukiwaniu wyzwań odwiedzają, między innymi pięćdziesięciojednoletniego mistrza Kung Fu, Shifu Yan Zi, który zapozna ich z filozofią Shaolin. Joel nauczy się podstawowej formy boksu Sanda, a pod koniec tygodnia pokaże instruktorom, czego się nauczył. Pozna także mnichów z Fawang, którzy poświęcają życie, aby osiągnąć stan oświecenia. Ich dzień składa się głównie z medytacji, prostych zadań i nawet trzech godzin buddyjskiego śpiewu. Joel i starsi uczniowie wezmą udział w „treningu żelaznego ciała”, który ma sprawić, by ich ciała były jeszcze bardziej odporne na ból. Zamiast worków treningowych w szkole Kung Fu boksuje się ściany, przed nadmiernym okaleczeniem dłonie chroni przyklejona do niej kartka papieru. Z czasem, po takich ćwiczeniach, adepci mogą zadać i przyjąć ciosy o niewiarygodnej sile.
 

Innym razem Joel odwiedzi Indian z plemienia Tarahumara żyjących w Meksyku, z dala od cywilizacji. Są prawdopodobnie najbardziej utalentowanymi biegaczami długodystansowymi na świecie. Potrafią przebiec nawet 100km na boso lub w prostych sandałach własnej konstrukcji. Czy Joel przyjmie wyzwanie i wystartuje w morderczym biegu?

W rejonie Mato Grosso w Brazylii, Joel spróbuje typowej rozrywki tubylców – biegu sztafetowego z wielką, ważącą kilkadziesiąt kilogramów, beczką na plecach. Na Filipinach nauczy się niebezpiecznej sztuki nurkowania na bezdechu, a w Afryce odwiedzi natomiast wioskę Masajów, by wziąć udział w plemiennych tańcach i rytuałach. 
 

Seria „Trening na końcu świata” jest częścią cyklu programowego „Być człowiekiem”. Premiera w poniedziałek 24 lipca, godz. 23:00
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Antena Televes Yagi Edge Mix Combo

Znakomita, hiszpańska antena kierunkowa VHF/UHF, zalecana do odbioru HDTV z...

89 zł Więcej...

Antena Corab COR-900 grafit

Najnowszy model polskiej anteny stalowej 90cm z zawieszeniem sztywnym w...

99 zł Więcej...
reklama