WTA Toronto: Radwańska - Wozniacki

dodano: 2017-08-09 23:27 | aktualizacja: 2017-08-10 11:24
autor: Janusz Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

Radwanska_Toronto_2017_2_360px.jpg Agnieszka Radwańska pokonała Timeę Babos 6:0, 6:1 i awansowała do 3. rundy turnieju Rogers Cup w Toronto. Kolejną rywalką Polki będzie reprezentantka Danii Caroline Wozniacki. Transmisje z zawodów w TVP Sport, sport.tvp.pl i aplikacji mobilnej TVP Sport.

Agnieszka Radwańska po zwycięstwie w 1. rundzie z Coco Vandeweghe przyznała, że z jej zdrowiem wszystko jest już w porządku i teraz może się wreszcie skupić tylko na tenisie. W starciu z Babos zwycięstwo krakowianki ani przez chwilę nie było zagrożone.

Polka, podobnie jak we wtorek, bardzo dobrze spisywała się w gemach przy swoim serwisie, a że nie miała także problemów z podaniem rywalki, to otwierającą partię wygrała 6:0 po zaledwie 21 minutach! Z 31 punktów Radwańska oddała przeciwniczce tylko siedem, jednak trzeba uczciwie przyznać, że spora w tym zasługa Babos, która popełniła jedenaście niewymuszonych błędów (przy tylko jednym naszej reprezentantki).

W drugim secie obraz gry się nie zmienił. Węgierka myliła się na potęgę, a Radwańska widząc co się dzieje skupiała się tylko na tym, by przebić każdą piłkę na drugą stronę. To w zupełności wystarczyło. Ostatecznie Polka zwyciężyła 6:0, 6:1 i w 3. rundzie zmierzy się z Wozniacki. Panie rywalizowały ze sobą już 16 razy, a dziesięć z tych spotkań wygrała Dunka.

17:00 Karolina Pliskova – Naomi Osaka; sport.tvp.pl
19:00 Agnieszka Radwańska – Caroline Wozniacki, TVP Sport, sport.tvp.pl
23:00 Angelique Kerber – Sloane Stephens; sport.tvp.pl