reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Skarby polskie” - pierwszy internetowy serial History

dodano: 2017-08-10 15:36
autor: Anita Kaźmierska | źródło: A+E Networks

Skarby polskie Góra Wielisławka Stacja History wyprodukowała pierwszy internetowy serial dokumentalny „Skarby polskie”, który od 10 sierpnia jest dostępny dla użytkowników aplikacji nc+ GO TV, a pod koniec miesiąca pojawi się również na kanałach społecznościowych History.

Skarby polskie History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Skarby polskie” to cykl sześciu kilkuminutowych odcinków, w których przybliżone zostaną historie dotyczące najbardziej tajemniczych skarbów – zarówno tych odkrytych, jak i ciągle nieodnalezionych. Ekspertem w programie jest historyk i dziennikarz Michał Wójcik, znany widzom z serii „Brać czy nie brać”. Partnerem cyklu jest platforma nc+.

Polska skrywa wiele skarbów. Oprócz tych odnalezionych, istnieją opowieści i legendy przekazywane kolejnym pokoleniom od setek lat o wartościowych przedmiotach ukrytych w podziemiach zamków, klasztorów czy pałaców. Wśród tych odkrytych do dziś wielkie emocje budzi skarb ze Środy Śląskiej. To w latach 80. XX wieku w czasie robót drogowych robotnicy odkryli regalia z XIV wieku (złotą koronę), przykład jednego z najcenniejszych znalezisk XX-wiecznej Europy. W jednym z odcinków „Skarbów polskich” zaprezentowane zostaną szerzej kulisy odkrycia skarbu oraz ich historia. Poza Środą Śląską ekipa History dotarła m.in. do Zamków w Grodnie i Niedzicy oraz Opactwa w Lubiążu, by opowiedzieć o legendach i tropach, które mogą zaprowadzić poszukiwaczy do skarbu.

Za produkcję „Skarbów Polskich” odpowiada firma DzikiLis. Reżyserem cyklu jest Aleksandra Flis. Ze strony A+E Networks za nadzór projektu odpowiadają Katarzyna Grynienko i Tomasz Wysocki.
 

Izabella Wiley, dyrektor generalna na Europę Środkowo-Wschodnią w A+E Networks, skomentowała:

Przez „Skarby polskie” chcemy przybliżyć fanom History wiele ciekawych, a często też mało znanych tematów z historii Polski. Od ponad roku nieprzerwanie produkujemy materiały wyłącznie do mediów społecznościowych, gdyż dostrzegamy, że blisko 300 tysięcy pasjonatów historii i tajemniczych opowieści skupionych wokół naszych marek, szuka właśnie takich treści. Cieszymy, że możemy teraz zaprezentować tych 6 fascynujących historii.

Premiera wszystkich odcinków cyklu w czwartek, 10 sierpnia wyłącznie w nc+ GO TV. Od 25 sierpnia odcinki w tygodniowych odstępach pojawią się na oficjalnej stronie i profilach społecznościowych History na YouTube i Facebooku.

LISTA ODCINKÓW
1. Zamek w Niedzicy
2. Twierdza Srebrna Góra
3. Zamek Grodno
4. Góra Wielisławka
5. Opactwo cystersów w Lubiążu
6. Środa Śląska
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Transmiter HDMI LKV388M Matrix do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI typu Matrix. Urządzenie przesyła sygnał HDTV np....

839 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 65 cm z przyssawką

stalowa antena 65 cm przenośna na przyssawkę.

139 zł Więcej...

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

110 zł Więcej...
reklama