reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CBS kupuje australijską Network Ten

dodano: 2017-08-28 14:10
autor: Janusz Sulisz | źródło: CBS Corp./tenplay.com.au

ten_AU_360px.jpg CBS Corporation przejmie mającą problemy australijską sieć Network Ten, jednego z trzech głównych, komercyjnych nadawców telewizyjnych w Australii i uruchomi CBS All Access w tym kraju.

Network_ten_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Network Ten miała problemy od czerwca br. Informacje o przejęciu Network Ten przez CBS pojawiły się po tym, kiedy miliarderzy Lachlan Murdoch i Bruce Gordon byli gotowi do zakupu Ten po uzyskaniu zezwolenia australijskiego organu regulującego konkurencję (ACCC).

Przejęcie Network Ten przez CBS Corp. zostało ogłoszone przez prezesa i dyrektora generalnego CBS, Leslie Moonves. Ta transakcja doda australijską Network Ten do globalnego portfela zawartości i dystrybucji firmy CBS Corporation. Oprócz głównego kanału liniowego Ten, transakcja obejmuje naziemny kanał Eleven, w którym CBS już posiada 33% udziałów, naziemny kanał ONE i cyfrową platformę Tenplay.

Jednocześnie CBS wprowadzi na rynek australijski CBS All Access - cyfrową usługę SVOD firmy CBS, wykorzystując w ten sposób liniowe i cyfrowe zasoby sieci Network Ten. Oznacza to, że uruchomiony zostanie kolejny obszar działania CBS All Access na terenie Australii, bo firma niedawno przedstawiła plany udostępnienia tej usługi także w Kanadzie od 2018 roku.
 

- Network Ten i CBS od blisko dwóch dekad cieszyli się bliską współpracą, a teraz CBS będzie nadal dawać Network Ten dostęp do najlepszych produkcji z USA. Cieszymy się również na współpracę z wybitnym zespołem Network Ten, aby wzmocnić i poszerzyć wielkie możliwości australijskich informacji, programów reality i sportowych
- powiedział Armando Nuñez, prezes i dyrektor generalny, CBS Studios International.


Transakcja zostanie zakończona zgodnie z australijskim procesem administrowania i podlega zatwierdzeniu przez odpowiedni urząd regulacyjny.

 

Źródło: tenplay.com.au
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM900 Ultra HD 2xS2X MS

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 350 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 110 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM. Rozszerza...

620 zł Więcej...

Antena Televes Yagi Edge Mix Combo

Znakomita, hiszpańska antena kierunkowa VHF/UHF, zalecana do odbioru HDTV z...

89 zł Więcej...
reklama