reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Satelita niczym światłowód dla dostarczania HD?

dodano: 2017-09-11 10:34 | aktualizacja: 2017-09-11 22:29
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eutelsat

Eutelsat V-Nova Eutelsat Communications i V-Nova zaprezentują na wystawie IBC2017 w Amsterdamie nowe rozwiązanie dla satelitarnego dostarczania sygnału HD w najwyższej możliwej jakości. Ma ono zaoferować nadawcom i dostawcom usług wideo alternatywę lub uzupełnienie dla transmisji drogą światłowodową - zarówno pod kątem jakości, jak i optymalnego wykorzystania pasma.

Eutelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowe rozwiązanie wykorzystuje technologię Perseus Pro firmy V-Nova w celu zdublowania typowych dla transmisji światłowodowej zalet, w tym rozszerzonej przestrzeni barw i kompresji pojedynczych klatek. To wszystko w połączeniu z dystrybucją satelitarną. Ma to skutkować przekazami o jakości studyjnej i pozwalać na edytowanie materiału wideo w dużych odległościach od miejsca nagrania.

Według informacji dostarczonych przez Eutelsat i V-Nova, możliwe jest przesyłanie wideo HD o przepływności nawet 80 Mbps z 10-bitową głębią kolorów i próbkowaniem 4:2:2 - wszystko to za pomocą przenośnej anteny i jednego transpondera 36 MHz. Perseus Pro zapewnia 30-proc. oszczędność pasma w porównaniu z JPEG2000, wynika z testów przeprowadzonych przez obie firmy.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD S2X FBC Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1849 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

650 zł Więcej...
reklama