reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Satelita niczym światłowód dla dostarczania HD?

dodano: 2017-09-11 10:34 | aktualizacja: 2017-09-11 22:29
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eutelsat

Eutelsat V-Nova Eutelsat Communications i V-Nova zaprezentują na wystawie IBC2017 w Amsterdamie nowe rozwiązanie dla satelitarnego dostarczania sygnału HD w najwyższej możliwej jakości. Ma ono zaoferować nadawcom i dostawcom usług wideo alternatywę lub uzupełnienie dla transmisji drogą światłowodową - zarówno pod kątem jakości, jak i optymalnego wykorzystania pasma.

Eutelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowe rozwiązanie wykorzystuje technologię Perseus Pro firmy V-Nova w celu zdublowania typowych dla transmisji światłowodowej zalet, w tym rozszerzonej przestrzeni barw i kompresji pojedynczych klatek. To wszystko w połączeniu z dystrybucją satelitarną. Ma to skutkować przekazami o jakości studyjnej i pozwalać na edytowanie materiału wideo w dużych odległościach od miejsca nagrania.

Według informacji dostarczonych przez Eutelsat i V-Nova, możliwe jest przesyłanie wideo HD o przepływności nawet 80 Mbps z 10-bitową głębią kolorów i próbkowaniem 4:2:2 - wszystko to za pomocą przenośnej anteny i jednego transpondera 36 MHz. Perseus Pro zapewnia 30-proc. oszczędność pasma w porównaniu z JPEG2000, wynika z testów przeprowadzonych przez obie firmy.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Laminas OFC-1200 AE

Antena epoksydowa 1,3m z zawieszeniem AE na 1 satelitę -...

570 zł Więcej...

Antena TechniSat Satman 850 Smiley alu + adapter 40mm

Niemiecka, aluminiowa antena podświetlana firmy TechniSat o nazwie Satman 850...

540 zł Więcej...

Konwerter Quad Opticum Robust 0.1dB

Bardzo tani, poczwórny konwerter Universal Quad produkcji Opticum do anten...

55 zł Więcej...
reklama