reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Francja uwalnia pasmo 700 MHz

dodano: 2017-09-13 10:22 | aktualizacja: 2017-09-13 13:11
autor: Anita Kaźmierska | źródło: lefigaro/ANFR/satkurier.pl

nadajnik francja tnt tdt naziemna telewizja cyfrowa Naziemna telewizja cyfrowa (TNT) we Francji stopniowo opuści pasmo częstotliwości 700 MHz. Proces rozpocznie się 3 października, poinformowała Agence Nationale des Fréquences (ANFR), prezentując jednocześnie harmonogram migracji. Tuluza i Marsylia to pierwsze regiony po Paryżu, w których uwolnione zostanie pasmo 700 MHz. Cały proces zostanie ukończony w czerwcu 2019 roku w regionie Grenoble.

ANFR migracja przejście 700 MHz uwolnienie


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Aby uwolnić pasmo 700 MHz na terenie całej Francji, proces podzielono na 13 etapów. To opuszczenie części pasma (tak zwany refarming częstotliwości) pozwoli na uruchomienie usług mobilnych 4G, zgodnie z zaleceniami Unii Europejskiej. Podobny proces będzie musiał zostać przeprowadzony także w Polsce.

W związku z zapowiadanym przejściem, ANFR planuje zakrojoną na szeroką skalę kampanię informacyjną. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku migracji na HD w kwietniu 2016 roku, ANFR uruchomi też specjalną infolinię. W planach jest także udzielenie pomocy finansowej dla tych gospodarstw domowych, które będą tego potrzebowały. Ma to być ostatnia zmiana w TNT do co najmniej 2030 roku.
 

- Ta operacja dotyczy więcej niż połowy populacji, która będzie musiała przeprowadzić nowe wyszukiwanie kanałów, gdy nadajniki zostaną przełączone - wyjaśnił Gilles Brégant, dyrektor ANFR.

Harmonogram uwalniania pasma 700 MHz we Francji
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 - S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

850 zł Więcej...

Konwerter Unicable Legacy Single LNB Chess

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Unicable Legacy 0,1dB marki...

140 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...
reklama