reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Intelsat chce przenieść pojemności pasma C do 5G

dodano: 2017-10-03 11:22
autor: Anna Sulisz | źródło: Intelsat

Satelita Operator satelitarny Intelsat twierdzi, że współpracuje z firmą Intel i jest gotowy - za środki pieniężne - by przyznać część swoich przydzielonych pojemności pasma C do użytku przez operatorów sieci bezprzewodowych. Oczekuje się, że przesunięcie przyniesie korzyści firmie Intelsat i potencjalnym graczom satelitarnym.

Intelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Intelsat i Intel proponują Federalnej Komisji Łączności USA (FCC), żeby inaczej wykorzystać pasmo C (3700-4200 MHz), obecnie przeznaczone wyłącznie na przekaz z satelity. Proponuje się, aby udostępnić je operatorom bezprzewodowym (komórkowym), a tym samym znacząco przyspieszyć wprowadzanie usług 5G, z których skorzystaliby przede wszystkim amerykańscy konsumenci.

Intelsat i Intel zaproponowały nowe podejście  do rynku, które umożliwi dostęp do niezbędnego widma radiowego znacznie szybciej niż gdyby FCC musiała narzucić nowe regulacje wpływające na możliwości firm telekomunikacyjnych, które objęłyby operatorów satelitarnych i stacjonarnych operatorów naziemnych, operatorów sieci komórkowych i nadawców telewizyjnych.

Intelsat wyjaśnia, dlaczego jest to konieczne:

- Ułatwienie dostępu do szerokopasmowego dostępu do internetu stanowi jedno z największych wyzwań w zakresie polityki publicznej wobec FCC. Pojemności pasma C w paśmie 3700-4200 MHz jest obecnie wykorzystywane przez operatorów satelitarnych, aby umożliwić wszystkim nadawcom telewizyjnym i firmom medialnym dostarczanie treści telewizyjnych milionom widzów w Stanach Zjednoczonych. Jest również wykorzystywany w infrastrukturze telekomunikacyjnej, niektórych rządowych aplikacjach lotniczych i prywatnych sieciach danych w Stanach Zjednoczonych.

- Intelsat uważa, że ​​wspólne wykorzystanie w tej samej częstotliwości zarówno przez mobilne, jak i satelitarne usługi obejmuje złożone kwestie techniczne, które mogłyby doprowadzić do pogorszenia sygnałów satelitarnych i dopóki nie zostaną dokładnie skoordynowane, może to oznaczać przerwy w transmisjach telewizyjnych dla milionów Amerykanów. 


 Interesujące byłoby rozważenie podobnych decyzji dla pasma C w Europie z przeznaczeniem dla usług 5G.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Bezprzewodowy przedłużacz pilota Lenkeng LKV388IR

Bezprzewodowy przedłużacz zdalnego sterowania pilotów. Umożliwia obsługę wielu urządzeń w...

190 zł Więcej...

Gniazdo końcowe Signal RTV-SAT

Gniazdo końcowe Signal RTV-SAT

25 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...
reklama