reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Do biur Vivendi wkroczyła GdF i policja

dodano: 2017-10-06 14:12
autor: Jerzy Kruczek | źródło: broadbandtvnews/digital-news.it/vivendi.com

Mediaset Vivendi Włoska GdF - Guardia di Finanza wraz z francuską policją wkroczyły do paryskich biur Vivendi w związku ze sporem z Mediaset. Sprawę koordynuje prokuratura w Mediolanie, a wizyta w siedzibie francuskiego medialnego giganta Vivendi odbyła się w ramach trwającego dochodzenia w sprawie nadużyć na rynku, jak w trakcie przejęcia pakietu w włoskiej firmie Mediaset.

vivendi_paris_office760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kontrola GdF dotyczy też aktywności finansistów i skupia się nie tylko na biurach francuskiego Vivendi, ale także w siedzibie banku inwestycyjnego Natixis. Kontrolerom chodzi o zebranie dokumentów dotyczących zakupu akcji Mediaset przez Vivendi. Dochodzenie zostało wszczęte w grudniu 2016 r. po tym, gdy Vivendi nie chciało zrealizować umowy zakupu telewizji płatnej Mediaset Premium. Fininvest i Mediaset złożyli zażalenie na Vivendi twierdząc, że francuska grupa stworzyła „ad hoc” warunki do sztucznego obniżenia wartości Mediaset Premium.

Spory między dwoma firmami, a przede wszystkim ich wielkich szefów - Vincenta Bollore i Silvio Berlusconiego przeszły z biur firm do prawników i sądów.

W sprawie cywilnej Mediaset kontra Vivendi kolejna rozprawa odbędzie się w dniu 19 grudnia 2017 r. W trakcie postępowania pojawiły się nowe zarzuty przeciwko francuskiemu gigantowi medialnemu, w tym m.in. naruszeniu umowy, nieuczciwa konkurencja i naruszenie prawa dotyczącego pluralizmu telewizyjnego. Włosi żądają ogromnych pieniędzy od Vivendi.

W oświadczeniu dotyczącym kontroli Vivendi twierdzi, że jego działania były zawsze właściwe: 

Jeśli chodzi o skargę skierowaną przeciwko Vivendi przez Grupę Berlusconi, która doprowadziła do przeszukań biur Vivendi, kierownictwo Vivendi potwierdza, że nabyła pakiet Mediaset w sposób całkowicie legalny i przejrzysty oraz pozostaje absolutnie pewny siebie w zawarciu tej sprzeczności.


Vivendi ma obecnie 28,8% w Mediaset i jest największym udziałowcem po rodzinie Berlusconiego.
Vivendi jest udziałowcem w polskiej platformie nc+.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 65 cm ze statywem

stalowa antena 65 cm przenośna ze statywem

199 zł Więcej...

Bezprzewodowy przedłużacz pilota Lenkeng LKV388IR

Bezprzewodowy przedłużacz zdalnego sterowania pilotów. Umożliwia obsługę wielu urządzeń w...

190 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama