reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kazakhtelekom wyłączy główne rosyjskie kanały

dodano: 2017-12-06 19:29
autor: RO | źródło: telesputnik.ru

Kazakhtelekom Kazakhtelekom, jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych w Kazachstanie, poinformował swoich klientów telewizji kablowej i IPTV o wstrzymaniu retransmisji od 11 grudnia 2017 roku rosyjskich kanałów NTV-Mir, RTR Planeta, Rossija 24 i Rossija K. Jako powód wymienił wzrost kosztów praw do dystrybucji tych kanałów.

Rosyjska telewizja Rosja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zaznaczyło centrum prasowe Kazakhtelekom, podczas negocjacji z właścicielami praw zostały przedstawione alternatywne warianty, które pozwoliłyby zachować opłaty abonamentowe na tym samym poziomie. Jednak zaproponowane nowe warunki i opcje są nie do zaakceptowania.

- Biorąc pod uwagę fakt, że kanały telewizyjne NTV, Rossija 1, Rossija 24 i Rossija K wchodzą w wykaz obowiązkowych i ogólnodostępnych kanałów na terytorium Federacji Rosyjskiej, gdzie rozpowszechnianie ich odbywa się bez pobierania opłaty, a w niektórych krajach obszaru postradzieckiego operatorzy płatnej telewizji nie ponoszą kosztów za korzystanie z treści tych kanałów, to firma zawiadamia o zamiarze kontynuowania rozmów z właścicielami praw o wznowieniu retransmisji z utrzymaniem dotychczasowych warunków i niedopuszczeniem do wzrostu opłat dla abonentów

- wyjaśnia Kazakhtelekom.


 

Źródło: telesputnik.ru
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 Twin S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

950 zł Więcej...

Inteligentny kabel 1,8m iHDMI plus CEC

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m plus CEC z funkcją...

229 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1490 zł Więcej...
reklama