reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Powstanie gigantyczna platforma DTH - 29 mln abonentów

dodano: 2017-12-18 22:02
autor: Janusz Sulisz | źródło: Dish TV India/thehindu.com

dish_tv_videocon_dish_360px.jpg Indie zatwierdzają połączenie platform satelitarnych Dish TV India i Videocon d2h (Vd2h). Indyjskie Ministerstwo Informacji i Radiofonii (MIB) zatwierdziło planowane połączenie dwóch głównych platform satelitarnych (DTH). Powstanie prawdziwy gigant wśród platform - 29 mln abonentów.

dish_tv_videocon_dish_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Po połączeniu medialnych biznesów Disneya i Foxa w USA, tym razem jest mowa o mega-połączenie na indyjskim rynku medialnym.

Oficjalna zgoda została wydana 15 grudnia na projekt fuzji dwóch indyjskich platform, który po raz pierwszy rozważano w listopadzie 2016 r. Zgodnie z danymi z 30 września 2017 r. połączone platformy satelitarne Dish TV India (15,9 mln) i Videocon d2h (13,25 mln) będą miały ponad 29 mln abonentów. Po połączeniu firma przyjmie nazwę DishTV Videocon Limited.

Platforma Videocon d2h korzysta z satelity ST-2 na pozycji 88°E, a Dish TV India z trzech pozycji/satelitów: AsiaSat 5 - 100,5°E, NSS6 - 95°E i G-Sat  15 - 93,5°E. Nie ma informacji które satelity zostaną wykorzystane w przyszłości.

Dish TV India CMD Jawahar Goel, w oświadczeniu powiedział:

- To była długa droga od ogłoszenia porozumienia między dwiema firmami po roku negocjajcji. Chcielibyśmy podziękować Ministerstwu Informacji i Radiofonii, Narodowemu Trybunałowi Prawa Spółek, Komisji Konkursowej w Indiach, Radzie Papierów Wartościowych i Giełd w Indiach, Giełdzie Papierów Wartościowych i wszystkim innym zainteresowanym za okazanie nam zaufania. Chciałbym również wyrazić naszą wdzięczność naszym akcjonariuszom za to, że stali w naszej obronie i wierzyli w nas, że połączymy się w przyszłości.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K SE

Vu+ UNO 4K SE - najnowszy tuner Vu+ 4K od...

1189 zł Więcej...

Odbiornik VU+ Ultimo 4K + dysk 3TB

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2990 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD S2X FBC Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1849 zł Więcej...
reklama