reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Powstanie gigantyczna platforma DTH - 29 mln abonentów

dodano: 2017-12-18 22:02
autor: Janusz Sulisz | źródło: Dish TV India/thehindu.com

dish_tv_videocon_dish_360px.jpg Indie zatwierdzają połączenie platform satelitarnych Dish TV India i Videocon d2h (Vd2h). Indyjskie Ministerstwo Informacji i Radiofonii (MIB) zatwierdziło planowane połączenie dwóch głównych platform satelitarnych (DTH). Powstanie prawdziwy gigant wśród platform - 29 mln abonentów.

dish_tv_videocon_dish_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Po połączeniu medialnych biznesów Disneya i Foxa w USA, tym razem jest mowa o mega-połączenie na indyjskim rynku medialnym.

Oficjalna zgoda została wydana 15 grudnia na projekt fuzji dwóch indyjskich platform, który po raz pierwszy rozważano w listopadzie 2016 r. Zgodnie z danymi z 30 września 2017 r. połączone platformy satelitarne Dish TV India (15,9 mln) i Videocon d2h (13,25 mln) będą miały ponad 29 mln abonentów. Po połączeniu firma przyjmie nazwę DishTV Videocon Limited.

Platforma Videocon d2h korzysta z satelity ST-2 na pozycji 88°E, a Dish TV India z trzech pozycji/satelitów: AsiaSat 5 - 100,5°E, NSS6 - 95°E i G-Sat  15 - 93,5°E. Nie ma informacji które satelity zostaną wykorzystane w przyszłości.

Dish TV India CMD Jawahar Goel, w oświadczeniu powiedział:

- To była długa droga od ogłoszenia porozumienia między dwiema firmami po roku negocjajcji. Chcielibyśmy podziękować Ministerstwu Informacji i Radiofonii, Narodowemu Trybunałowi Prawa Spółek, Komisji Konkursowej w Indiach, Radzie Papierów Wartościowych i Giełd w Indiach, Giełdzie Papierów Wartościowych i wszystkim innym zainteresowanym za okazanie nam zaufania. Chciałbym również wyrazić naszą wdzięczność naszym akcjonariuszom za to, że stali w naszej obronie i wierzyli w nas, że połączymy się w przyszłości.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Dreamsky TSC-100 HEVC COMBO DVB-S2/T2/C

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-100 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych...

1890 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

160 zł Więcej...
reklama