reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Powstanie gigantyczna platforma DTH - 29 mln abonentów

dodano: 2017-12-18 22:02
autor: Janusz Sulisz | źródło: Dish TV India/thehindu.com

dish_tv_videocon_dish_360px.jpg Indie zatwierdzają połączenie platform satelitarnych Dish TV India i Videocon d2h (Vd2h). Indyjskie Ministerstwo Informacji i Radiofonii (MIB) zatwierdziło planowane połączenie dwóch głównych platform satelitarnych (DTH). Powstanie prawdziwy gigant wśród platform - 29 mln abonentów.

dish_tv_videocon_dish_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Po połączeniu medialnych biznesów Disneya i Foxa w USA, tym razem jest mowa o mega-połączenie na indyjskim rynku medialnym.

Oficjalna zgoda została wydana 15 grudnia na projekt fuzji dwóch indyjskich platform, który po raz pierwszy rozważano w listopadzie 2016 r. Zgodnie z danymi z 30 września 2017 r. połączone platformy satelitarne Dish TV India (15,9 mln) i Videocon d2h (13,25 mln) będą miały ponad 29 mln abonentów. Po połączeniu firma przyjmie nazwę DishTV Videocon Limited.

Platforma Videocon d2h korzysta z satelity ST-2 na pozycji 88°E, a Dish TV India z trzech pozycji/satelitów: AsiaSat 5 - 100,5°E, NSS6 - 95°E i G-Sat  15 - 93,5°E. Nie ma informacji które satelity zostaną wykorzystane w przyszłości.

Dish TV India CMD Jawahar Goel, w oświadczeniu powiedział:

- To była długa droga od ogłoszenia porozumienia między dwiema firmami po roku negocjajcji. Chcielibyśmy podziękować Ministerstwu Informacji i Radiofonii, Narodowemu Trybunałowi Prawa Spółek, Komisji Konkursowej w Indiach, Radzie Papierów Wartościowych i Giełd w Indiach, Giełdzie Papierów Wartościowych i wszystkim innym zainteresowanym za okazanie nam zaufania. Chciałbym również wyrazić naszą wdzięczność naszym akcjonariuszom za to, że stali w naszej obronie i wierzyli w nas, że połączymy się w przyszłości.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Player+ BOX z pakietem MAX na 90 dni

Player+BOX to urządzenie pozwalające na odbiór treści za pomocą usługi...

199 zł Więcej...

Konwerter Quad Opticum Robust 0.1dB

Bardzo tani, poczwórny konwerter Universal Quad produkcji Opticum do anten...

55 zł Więcej...

Gniazdo końcowe Signal RTV-SAT

Gniazdo końcowe Signal RTV-SAT

25 zł Więcej...
reklama