reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koniec Shopping TV. W jego miejscu nowy kanał

dodano: 2018-01-01 19:18 | aktualizacja: 2018-01-01 19:37
autor: RO | źródło: mediananny.com/satkurier.pl

Shopping TV 1 stycznia 2018 roku nadawanie zakończył ukraiński kanał telezakupowy Shopping TV. Słoweński biznesmen Sandi Czeszko, posiadający grupę telewizyjną Studio Moderna, nie uiścił opłaty za przedłużenie licencji o kolejne 10 lat, którą uzyskał w listopadzie 2017r.. Od Nowego Roku zamiast Shopping TV jest transmitowany kanał Natali, co w pewnym sensie może być sprytnym rozwiązaniem obejścia ukraińskich przepisów. Kto stoi za kanałem Natali?

Shopping TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ukraińskie prawo medialne nakazuje nadawcom starającym się o przedłużenie licencji na nadawanie swoich kanałów do uiszczenia opłaty licencyjnej. Tymczasem zaraz po pozytywnej akceptacji o udzieleniu nowej licencji, nadawca zmienił kierunek rozwoju na Ukrainie. Telewizja Shopping TV zatrudniała do 10 osób. Część ekipy przeszło do innych struktur, a część zakończyło współpracę po wygaśnięciu umów. Tylko projekt telewizyjny został zamknięty. Sklepy Studio Moderna i strona internetowa mają funkcjonować. Studio Moderna ma też kontynuować produkcję treści dla wielu kanałów, z którymi posiada umowy.

Shopping TV nie jest pierwszym wyspecjalizowanym w telesprzedaży kanałem, który porzucił szansę rozwijania się na Ukrainie. W przeszłości ukraiński regulator wydał, a później anulował licencję na nadawanie kanału Juweliroczka rosyjskiej grupy VES Media. Ukraińscy widzowie pamiętają dobrze kanał TV Sale Ukr, którym kierował Szwed Per Anders Everbring i w 2014 roku został wyłączony. Obecnie na Ukrainie pozostają Boutique TV (zarządzany przez dwóch obywateli USA) i Karavan TV (kierują nim Jelena Archipcewa i Tatiana Wowk z Kijowa).

Parametry techniczne kanału Natali (Shopping TV):
Astra 4A (4,8°E)
tp. B19 (12,073 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK)

ID: NATALI
PID V: 6591 (MPEG-2/SD)
PID A: 6592 (ukr)
PID PCR: 6591
SID: 6590
PID PMT: 6590
Provider: -
Kodowanie: brak (FTA)

Podobna zamiana dotknęła też transmisji na satelicie Amos 7 (4°W) w pakiecie Ukrkosmos z częstotliwości 12,348 GHz, pol. H, SR: 30000, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK).
 
Przekaz testowy nowego kanału Natali

Źródło: mediananny.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD FBC

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 690 zł Więcej...

Antena szerokopasmowa Log 2-69 HV ze wzm. 25dB

Dobrze zaprojektowana, polska antena szerokopasmowa o strukturze logarytmicznej periodycznie dipolowej...

99 zł Więcej...

Karta USB WiFi Vu+ 300Mbps

Karta USB WiFi specjalna wersja do tunerów Vu+. Działa również...

89 zł Więcej...
reklama