reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Brak transmisji w 4K z piłki ręcznej w Canal+ Now 4K

dodano: 2018-02-11 21:23 | aktualizacja: 2018-02-12 12:26
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: satkurier.pl/[email protected]

Velux EHF Liga Mistrzów logo W niedzielę, 11 lutego SG Flensburg-Handewitt grał z PGE Vive Kielce w ramach Velux EHF Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Spotkanie zakończyło się remisem 32:32. Transmisja była realizowana w rozdzielczości HD i UHD. Według zapowiedzi, dostęp do relacji na żywo w 4K, z której korzystała także platforma Sky Deutschland, miał być zapewniony na Eleven Sports 1 4K w ofercie IPTV Orange oraz w Canal+ Now 4K platformy nc+. Jak się okazało, transmisji w Canal+ Now 4K nie było. Jaka jest tego przyczyna?

Canal+ Now 4K PGE Vive Kielce


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Co ciekawe kanał 4K od nc+ został przełączony na wyższą rozdzielczość, ale zamiast relacji na żywo wyświetlana była jedynie animacja. Mimo braku transmisji w Canal+ Now 4K, mecz SG Flensburg-Handewitt - PGE Vive Kielce można było normalnie oglądać w nSport+ w jakości HD.

Warto dodać, że na pozycji orbitalnej 7°E prowadzony był niekodowany (FTA) dosył w rozdzielczości 4K, ale z próbkowaniem 4:2:2. Przepływność wideo wynosiła aż 39.000 kbit/s. Dźwięk w jednym kanale był polski, a w drugim niemiecki. Mimo to meczu nie można było oglądać na Canal+ Now 4K. Jaka jest tego przyczyna?

Jak z nieoficjalnych źródeł dowiedziała się redakcja satkurier.pl, platforma nc+ miała „poważny problem techniczny”. Na razie brak szczegółów w tej sprawie.

Aktualizacja:
Według informacji uzyskanych przez redakcję satkurier.pl, przyczyną braku transmisji było to, że nadawca próbował dosłać sygnał w innym formacie niż było to wcześniej uzgodnione, o czym platforma nc+ dowiedziała się na chwilę przed przekazem.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii nc+


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel AnkaSat ANK SK-CU G120 1m

Bardzo dobrej jakości koncentryczny kabel satelitarny AnkaSat ANK SK-CU G120...

2 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/12 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/12 HD rozdziela sygnał niezależnie...

400 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 AX180 1,8m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI w wersji 2.0 do transmisji...

45 zł Więcej...
reklama