reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Australia rozpoczyna testy emisji DVB-T2

dodano: 2018-03-26 16:21
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Broadcast Australia

Broadcast Australia Free TV Australia i Broadcast Australia uzgodniły, że przeprowadzą w Sydney testy nadawania naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T2. W testach uczestniczyć będą również sieci telewizyjne SBS i ABC.

Broadcast Australia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Testy pozwolą na sprawdzenie efektywności DVB-T2 w australijskich warunkach. Jest to standard będący następcą DVB-T. W połączeniu z innymi nowymi technologiami kompresji, DVB-T2 umożliwia nadawanie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej nawet sygnałów 4K.
 

Bezpłatna naziemna telewizja jest dostępna dla 99 proc. populacji, a każdego tygodnia korzysta z niej ponad 20 mln Australijczyków. Te testy są ważną częścią zapewnienia, że ​​kiedy nadejdzie odpowiedni czas, platforma naziemnej telewizji będzie gotowa na następny etap ewolucji i będzie mogła zapewnić najlepszą możliwą jakość obrazu.

- powiedział Peter Lambourne, dyrektor generalny Broadcast Australia.

Podczas gdy nasza obecna platforma ma jeszcze wiele lat przed sobą, te testy umożliwią planowanie naszej długoterminowej przyszłości. W ciągu ostatnich 62 lat nadawcy telewizyjni wykazali się zdolnością do ewolucji w czasie, od czerni i bieli do koloru, od analogu do cyfry, od SD do HD. Cieszę się, że mogę pracować z Broadcast Australia, aby zapewnić wszystkim Australijczykom dostęp do bezpłatnych programów informacyjnych, sportowych i rozrywkowych, na których polegają i które kochają

- powiedziała Bridget Fair, dyrektor generalna Free TV Australia.

Obecnie w siedzibie Broadcast Australia w Chatswood trwają testy laboratoryjne. Szersze testy rozpoczną się w kwietniu i potrwają do czerwca br. Będą obejmowały trzy nadajniki w Sydney.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

820 zł Więcej...

Antena Funke YagiNX dla MUX 8

Wysokiej jakości telewizyjna antena szerokopasmowa Funke YagiNX. Zaprojektowana w Holandii...

129 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1 390 zł Więcej...
reklama