SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Saleta - Gołota za 40 zł w PPV CP i ipla

dodano: 2013-01-07 13:11 | aktualizacja: 2013-02-22 17:27
autor: Łukasz Knapik | źródło: Polsat

23 lutego 2013 roku na gali Polsat Boxing Night w Ergo Arenie Gdańsk/Sopot 10-rundowy wielki pojedynek stoczą legendarni polscy bokserzy Andrzej Gołota i Przemysław Saleta. Walka bokserska Gołota kontra Saleta to starcie dwóch mistrzów wagi ciężkiej i najważniejsza walka gali Polsat Boxing Night. Na ten spektakularny pojedynek czekaliśmy 13 lat! Ale to nie koniec emocji. W drugiej najciekawszej walce wieczoru zmierzą się największe polskie nadzieje wagi ciężkiej Artur Szpilka i Krzysztof Zimnoch. Aż 9 walk gali Polsat Boxing Night będzie można obejrzeć w telewizji wyłącznie w usłudze pay-per-view (PPV) Cyfrowego Polsatu oraz telewizji internetowej ipla.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Walka wieczoru Polsat Boxing Night: Gołota vs Saleta to spektakularny pojedynek, na który kibice czekali 13 lat. W swojej sportowej karierze obaj pięściarze stoczyli około 50 walk (Gołota 51, Saleta 50), z czego wygrali ponad 40 (Gołota 41 wygranych, w tym 33 KO, 8 porażek w tym 5 KO i 1 remis; Saleta 43 wygrane w tym 21 KO i 7 porażek - 7 KO). Andrzej Gołota 4-krotnie walczył o pas mistrza świata największych światowych federacji, natomiast Przemysław Saleta to mistrz interkontynentalny w boksie federacji WBC i IBO oraz Mistrz Europy EBU. Obaj mieli stanąć w ringu w 2000 roku, jednak kilkanaście dni przed pojedynkiem Andrzej Gołota przyjął wyzwanie Mike'a Tysona. Pięć lat później - w 2005 roku - przed ich planowanym drugim starciem, Andrzej Gołota nabawił się kontuzji, a Przemysław Saleta stoczył walkę z Oliverem McCallem. Wreszcie 23 lutego 2013 roku podczas gali Polsat Boxing Night kibice będą mogli przeżyć niesamowite i niezapomniane emocje towarzyszące konfrontacji dwóch niekwestionowanych mistrzów boksu. Walka wieczoru Gołota-Saleta, zakontraktowana na 10 rund, to jedyne i niepowtarzalne wydarzenie w historii polskiego boksu!

W drugiej najciekawszej walce gali Polsat Boxing Night wystąpią dwaj pięściarze wagi ciężkiej, z którymi polski boks wiąże wielkie nadzieje. Artur Szpilka i Krzysztof Zimnoch pozostają na zawodowym ringu niepokonani. W 12 swoich walkach Szpilka zawsze wygrywał, a 9 starć kończył przez KO. Krzysztof Zimnoch walczył do tej pory 14 razy, 13 pojedynków wygrał (10 KO), a jeden zakończył się remisem. Dodatkowego smaczku tej walce dodaje fakt, że w czasie kiedy obaj walczyli w grupie amatorów, Zimnoch wygrał ze Szpilką. Artur Szpilka zapowiada, że zakończy karierę Zimnocha, ten ostatni, że ponownie znokautuje rywala. Podczas gali Polsat Boxing Night dowiemy się, który z nich przegra po raz pierwszy na zawodowym ringu.

Gala Polsat Boxing Night to w sumie aż 9 pojedynków! Oprócz walki wieczoru Gołota-Saleta na gali zmierzą się nadzieje polskiego boksu. Już 23 lutego 2013 roku zobaczymy, kto zwycięży.

Pierwszą galę Polsat Boxing Night na antenie Polsatu i Polsatu Sport można było zobaczyć jesienią 2009 roku. Walkę wieczoru - pierwszą w wadze ciężkiej Tomasza Adamka z Andrzejem Gołotą oglądało średnio 8 mln 213 tys. widzów.

Tym razem widzów zapraszamy do obejrzenia gali i walki wieczoru w usłudze PPV Cyfrowego Polsatu dostępnej dla wszystkich abonentów platformy satelitarnej oraz w telewizji internetowej ipla. Jednorazowa opłata za dostęp do gali w Cyfrowym Polsacie albo w ipla wynosi 40 zł. Przekaz z trójmiejskiej Ergo Areny będzie nadawany w dwóch formatach - tradycyjnym (SD) oraz w wysokiej rozdzielczości (HD).

- Cyfrowy Polsat, tym razem jako organizator całego przedsięwzięcia, po raz kolejny zaproponuje widzom niezwykle emocjonujące wydarzenie sportowe, które na pewno przejdzie do historii boksu zawodowego. Nie może być inaczej w przypadku walki, o której mówi się już od 13 lat. To wyjątkowe i ekskluzywne spotkanie będzie można obejrzeć w usłudze PPV Cyfrowego Polsatu i telewizji internetowej ipla. Dostęp do ważnych wydarzeń sportowych w PPV zapewniamy już od półtora roku. Cieszą się one rosnąca popularnością wśród naszych abonentów. Teraz nadszedł czas na historyczną walkę. Jestem przekonana, że emocje i atmosfera podczas tej wyjątkowej Gali Polsat Boxing Night będą godne największych i najważniejszych wydarzeń sportowych, a zarówno walka wieczoru Andrzej Gołota- Przemysław Saleta, jak i pojedynki jej towarzyszące spotkają się z gorącym dopingiem ze strony polskiej publiczności - powiedziała Aneta Jaskólska, członek Zarządu Cyfrowego Polsatu.

- Telewizja Polsat od samego początku swego istnienia wspiera polski boks - i ten zawodowy i ten amatorski. Dlatego znowu zdecydowaliśmy się na zorganizowanie gali z udziałem wyłącznie polskich bokserów. Drugi wieczór Polsat Boxing Night, co nas szczególnie cieszy, ponownie z udziałem Andrzeja Gołoty, to kolejna okazja do pokazania nie tylko tych których już dobrze znamy z polskich ringów, ale i nowych, nieznanych szerszej publiczności pięściarskich twarzy. W blasku pojedynku odchodzących mistrzów ogrzeją się nie tylko ich naturalni następcy, tacy jak Artur Szpilka i Krzysztof Zimnoch, ale i zupełni nowicjusze wagi ciężkiej, jak amatorski młodzieżowy wicemistrz świata Paweł Wierzbicki, okrzyknięty już przez dziennikarzy następcą Andrzeja Gołoty. Na ringu w  Ergo Arenie czeka nas dziewięć fascynujących pojedynków w różnych kategoriach wagowych. Emocji i wysokiego, sportowego poziomu walk z pewnością nie zabraknie - powiedział Marian Kmita, dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat.

- Cały czas przed walką będę trenował w Warszawie - razem z trenerem Andrzejem Gmitrukiem. To taki mój powrót do korzeni, bo zaczynaliśmy razem i skończymy razem. Bardzo ciekawy jestem tej walki i tego czy i jak Saleta będzie przygotowany ... ja jestem gotowy! - powiedział Andrzej Gołota.

- Bardzo się cieszę, że dojdzie do tej walki, przede wszystkim ze względów emocjonalnych. Miało do niej dojść po raz pierwszy w 2000 roku, później w 2005 roku. Dwa razy walki były odwoływane na  dwa tygodnie przed wejścia do ringu - a więc do trzech razy sztuka. Chciałbym też żeby to starcie było pewnym symbolicznym podsumowaniem pierwszych 20 lat boksu zawodowego w Polsce w powojennej historii tego sportu - powiedział Przemysław Saleta.

- Wracamy z Andrzejem nad Wisłę, jak w piosence Niemena „Sen o Warszawie". Kiedyś to właśnie tutaj rozpoczynaliśmy wspólne treningi, chociaż Andrzej dorastał w innym miejscu. Upłynęło mnóstwo czasu, ale dla mnie jego zachowanie jest wzorem do naśladowania, trzeba pamiętać  o swoich korzeniach i skąd się wyrosło. Gołota jest bezapelacyjnie legendą boksu, uważam, że dwa tytułu mistrza świata po prostu mu zabrano. Mam też swoje zdanie na temat jego kariery w Stanach - niestety za rzadko trafiał na ludzi, którzy wiedzieli jak wykorzystać jego wielki talent. I może dlatego, że mówię to co myślę, nie wszyscy mnie lubią - powiedział Andrzej Gmitruk, trener Andrzeja Gołoty ponownie po prawie 25 latach.

- Po konferencji jedziemy do Krynicy Górskiej, gdzie w górach zaplanowane są sparingi oraz treningi. Znamy się od wielu lat, trenowaliśmy kick-boxing, gdzie sięgnęliśmy po największe trofea. Zwyciężaliśmy już razem i teraz chcemy ukoronować współpracę zwycięstwem w boksie - powiedział Robert Złotkowski, trener Przemysława Salety, były bokser zawodowy i Mistrz Świata Kick - boxingu.

Polsat Boxing Night 23.02.2013 - Fightcard 19:30

Walki amatorskie:

Paweł Wierzbicki - Patryk Tolkaczewski, 3 rundy, waga ciężka.
Tomasz Jabłoński - Adrian Plichta, 3 rundy, waga średnia.


1.      Kategoria junior ciężka (cruiserweight) limit wagowy do 90,719 kg

         Łukasz Rusiewicz vs Izu Ugonoh (6 rund)

Łukasz Rusiewicz  (Team  Siemion),  ur. 1981, rekord: wygrane 13 (KO 6) - przegrane 12 (KO 1) =  w sumie 25 pojedynków.  
Izuagbe Ugonoh (12 Round Knockout Promotions), ur. 1986, rekord: wygrane 8 (KO 7) - przegrane 0 = w sumie 8 pojedynków.

2.      Kategoria lekka (lightweight) limit wagowy do 61,235 kg

        Krzysztof Cieślak vs Kamil Łaszczyk (10 rund)

Krzysztof Cieślak (Babilon Promotion) alias Skorpion, ur. 1985, rekord: wygrane 18 (KO 5) - przegrane 4 (KO 0) = w sumie 22 pojedynki.

Kamil Łaszczyk (Global Boxing Promotions) alias Szczurek, ur. 1991, rekord: wygrane 11 (KO 6) - przegrane 0 = w sumie 11 pojedynków.

3.      Kategoria średnia (middleweight), limit wagowy do 72,575 kg

         Maciej Sulęcki vs Robert ŚwierzbińskiI (8 rund)

 Maciej Sulęcki (Gmitruk Boxing Team - Grupa Portfel) alias Sulek, ur. 1989, rekord: wygrane 12 (KO 3) - przegrane 0 = w sumie 12 pojedynków.

Robert Świerzbiński (Boxing Production - Dariusz SnarskiI) alias Shy, ur. 1982, rekord: wygrane 11 (KO 3) - przegrane 0 = w sumie 11 pojedynków.

4.      Kategoria półciężka (light heavyweight) limit wagowy do 79,379 kg

         Dariusz Sęk vs Remigiusz Wóz (8 rund)

Dariusz Sęk (Gmitruk Boxing Team - Grupa Portfel) alias Sęk, ur. 1986, rekord: wygrane 17 (KO 6) - przegrane 0 - remisy 1 = w sumie 18 pojedynków.

Remigiusz Wóz (Team Siemion), ur. 1987, rekord: wygrane 5 (KO 1) - przegrane 0 = w sumie 5 pojedynków.

5.      Kategoria półciężka (light heavyweight) limit wagowy do 79,379 kg

         Paweł Głażewski vs Bartłomiej Grafka (10 rund)

Paweł Głażewski (Babilon Promotion) alias Głaz, ur. 1982, rekord: zwycięstwa 19 (KO 5) - przegrane 1 (KO 0) = w sumie 20 pojedynków.

Bartłomiej Grafka (Silesia Boxing), ur. 1988, rekord: zwycięstwa 7 (KO 2) - przegrane 5 (KO 1) = w sumie 12 pojedynków.

6.      Kategoria ciężka (heavyweight) - limit wagowy ponad 90,719 kg

         Artur Szpilka vs  Krzysztof Zimnoch (10 rund)

Artur Szpilka (12 Round Knockout Promotions) alias Szpila, ur. 1989, rekord:   wygrane 12 (KO 9) - przegrane 0 = w sumie 12 pojedynków.

Krzysztof Zimnoch (Babilon Promotion), ur. 1983, rekord: zwycięstwa 13 (KO 10) - przegrane 0 - remisy 1 = w sumie 14 pojedynków.

7.      Andrzej Gołota vs Przemysław Saleta - waga ciężka (10 rund)

Andrzej Gołota, ur. 1968, rekord: zwycięstwa 41 (KO 33) - porażki 8 (KO 5) - remisy 1. Sukcesy:
- Igrzyska olimpijskie - Seul 1988 - brązowy medal w boksie (waga ciężka)
- Mistrzostwa Europy - Ateny 1989 - brązowy medal w boksie (waga ciężka)
- 4 walki o zawodowe mistrzostwo świata wagi ciężkiej

Przemysław Saleta, ur. 1968, rekord: zwycięstwa 43 (KO 21) - porażki 7 (KO 7).
Boks zawodowy:
- mistrzostwo interkontynentalne WBC(1994), IBO (1999),
- mistrzostwo Europy EBU (2002),
- mistrzostwo Polski (2001).

Kick-boxing:
- mistrzostwo świata ISKA, WAKO (1990),
- mistrzostwo Europy ISKA, WAKO (1990),
- mistrzostwo Polski.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
jackolo
2013-02-24 01:46:03
mniejsze napięcie, Kazku, bo ci żyłka strzeli... i pamiętaj - trafi swój na swego ;)
Krystian
2013-02-23 23:33:21
"23:01: Właśnie się dowiedzieliśmy, że Polsat sprzedał 100 tysięcy dostępów PPV, co oznacza, że wpływy z tej walki osiągnęły cztery miliony złotych." Znalazlem taki komunikat na pewnej stronie, która pisemnie na bieżąco podaje newsy z ERGO... Przecież to nieprawda.ledwo ok 3tys. Wykupiono i od razu jest to minimalne 100tys. ???
Kazek
2013-02-23 22:49:03
ja tez kupilem i ogladam , a ci co ogladaja na lewo sa przez technikow polsatu juz namierzani. Stosowne wezwanie do zaplaty dostaniecie zapewne. moj sasiad robi to samo , tym razem zawiadomilem polsat by zawiadomil organy scigania by ukrucily ten proceder
rycho
2013-02-23 22:00:51
Wspaniała gala, jesteśmy po 5 walkach, niech enkowicze i wyznawcy cyfry płaczą. A walka wieczoru coraz bliżej.
daw1976
2013-02-23 20:19:48
A ja kupiłem i oglądam
jack
2013-02-23 19:30:06
Chyba bym musiał z głupim na rozum się zamienić żeby płacić 40 zł za walkę dwóch dziadków. Polsat chyba już wykorzystał wszystkie możliwości na kolejną walkę proponuję saleta vs waldemar kiepski efekt będzie taki sam
piotr
2013-02-23 18:35:38
Ja też chciałbym oglądać ale nie wiem komu wysłać pieniądze stolorzowi ?
fox
2013-02-23 12:19:54
dalej powielacie to kłamstwo-przecież Szpila nie walczy
ferdek
2013-02-23 12:16:07
i tak ktoś wrzuci na jakiś serwis hostingowy i w niedziele po obiedzie będzie ;D
Art
2013-02-23 09:44:43
Przecież od kilku tygodni wiadomo, że Szpilka nie będzie walczył z Zimnochem.
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 4K Combo

Odbiornik Ferguson Ariva 4K - odbiornik satelitarny Ultra HD i...

549 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox 7080 HD Twin

Dreambox 7080 HD - topowy model z Dream Multimedia posiadający...

2390 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD51

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

1290 zł Więcej...