reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV Trwam w MUX 1 od 15 lutego

dodano: 2013-12-20 13:13 | aktualizacja: 2013-12-20 22:55
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP/satkurier.pl

Trwam w TV W piątek, 20 grudnia 2013 roku Telewizja Polska i Fundacja Lux Veritatis porozumiały się ostatecznie w sprawie zwolnienia przez Telewizję Polską jednego miejsca na multipleksie pierwszym naziemnej telewizji cyfrowej na rzecz TV Trwam z dniem 15 lutego 2014 roku. Jak dowiedział się portal satkurier.pl, Telewizja Polska usunie kanał TVP2 w SD, zostawiając wyłącznie kanał TVP1 HD, co umożliwi wejście TV Trwam na ten cyfrowy multipleks (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ramach tego porozumienia Fundacja Lux Veritatis zobowiązała się do przejęcia od TVP obowiązku zapłaty należności wobec spółki EmiTel z tytułu świadczonej usługi telewizyjnej rozpowszechniania programu telewizyjnego. Dzięki temu Telewizja Polska uzyskała gwarancje, że nie będą na niej ciążyły żadne zobowiązania płatnicze związane ze zwalnianym miejscem na multipleksie pierwszym, albowiem wszystkie te zobowiązania przejmie Fundacja, jako właściciel Telewizji Trwam.

Lux Veritatis zobowiązała się też w ramach porozumienia, że podejmie ścisłą współpracę z TVP w zakresie wszelkich kwestii technicznych związanych z migracją programów Telewizji Polskiej, a przede wszystkim, że Telewizja Trwam przeprowadzi specjalną kampanię informacyjną skierowaną do widzów, wskazującą im nowe pozycje programów TVP i udzielającą porad, jak te programy odnaleźć w sygnale multipleksu.

Dzięki temu porozumieniu TVP wyraziła zgodę, by Urząd Komunikacji Elektronicznej zmienił dotychczas obowiązującą i ważną do kwietnia 2014 roku decyzję o rezerwacjach częstotliwości.

TVP równocześnie informuje, że aż do zmian, które nastąpią 27 kwietnia 2014 r., dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym, wszystkie programy TVP emitowane w cyfrowej technologii naziemnej będą nadal bez żadnych zakłóceń dostępne dla wszystkich polskich telewidzów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

279 zł Więcej...

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...
reklama