reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dzień Dziecka w CANAL+

dodano: 2014-05-29 17:12 | aktualizacja: 2014-05-29 18:31
autor: Łukasz Knapik | źródło: CANAL+ Cyfrowy

Canal+ Z okazji Dnia Dziecka CANAL+ (CANAL+ HD) przygotował specjalny program, na który złożą się dwie premiery filmowe: „Ciekawski George, Witaj wiosno!" i „Koala Kid, nieustraszony miś" oraz poranek z pełnometrażowymi filmami animowanymi.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Dzień Dziecka to wielkie wydarzenie dla każdego małego człowieka. Rodzice wkładają wiele trudu, by umilić pociechom ich święto, a CANAL+ (CANAL+ HD) idzie im z pomocą, proponując od rana program wypełniony filmami dla młodszych i starszych dzieci - informuje nadawca.

Z myślą o tych pierwszych CANAL+ (CANAL+ HD) zaplanował dwie premiery. O 15:00 stacja pokaże film „Ciekawski George, Witaj wiosno!", czwartą pełnometrażową animację opartą na popularnej serii książek dla dzieci autorstwa małżeństwa H.A. i Margret Rayów. Tym razem uwielbiana przez dzieci ciekawska małpka o imieniu George dostaje wiosennego bzika. Zwłaszcza, że wyjeżdża na wieś, gdzie wszystkie cuda budzącej się ze snu natury pobudzają jego zmysły i wyobraźnię.

„Koala Kid, nieustraszony miś" to bohater drugiej premiery filmowej Dnia Dziecka w CANAL+ (CANAL+ HD). Tytułowy miś-albinos wspólnie z diabłem tasmańskim o imieniu Hamish i małpką Higgens, trafia przypadkiem na australijską pustynię, zwaną Outback. Poznaje tam między innymi utalentowaną w rzutach bumerangiem Mirandę. By jej zaimponować i nie okazać się tchórzem, którym w istocie zawsze był, przeciwstawia się złowrogiemu krokodylowi, który terroryzuje okolicę.

W Dzień Dziecka oprócz premierowych animacji CANAL+ (CANAL+ HD) przygotował maraton filmów dla dzieci, który rozpocznie się z samego rana. O 8:15 najmłodsi zobaczą efektowną animację „Niesamowite przygody Zhu”, czyli ciepłą opowieść o roli, jaką w życiu odgrywają przyjaźń, lojalność i wzajemna pomoc. Przekona się o tym mała chomiczka Pipsqueak, która za sprawą spadającej gwiazdy trafi do magicznego świata i będzie próbowała, niczym Dorotka z „Czarnoksiężnika z krainy Oz”, powrócić do domu.

„Most do Terabithii”, który rozpocznie się o 9:30 to propozycja dla dzieci w wieku szkolnym. Film powstał na podstawie książki Katherine Paterson, która wymyśliła baśniową krainę Terabithię dla swojego synka Davida, mierzącego się z tragiczną śmiercią przyjaciela. W filmie, w którym świat rzeczywisty i bajkowy przenikają się, dwójka szkolnych wyrzutków zaprzyjaźnia się i odnajduje klucz do baśniowej krainy. Tam jako zasiadający na tronie król i królowa przyjdzie im się zmierzyć z wielkim nieszczęściem.

Do innej rzeczywistości przenosi się także bohaterka filmu „Tajemnica Zielonego Królestwa”, który CANAL+ (CANAL+ HD) pokaże o 11:05. Tym razem jest to mikroskopijna leśna kraina pełna dziwnych stworzeń. Przypadkiem odwiedza ją kilkunastoletnia córka szalonego naukowca, która składa tamtejszej królowej obietnicę uchronienia Zielonego Królestwa przed zagładą. Zachwycający świat leśnej krainy jest dziełem twórców m.in. „Epoki lodowcowej” i „Rio”. Zaletą animacji jest zwłaszcza dbałość o szczegóły w odwzorowaniu flory, które pozwalają niemal poczuć jej zapach.

„Eragon”, który pojawi się na antenie CANAL+ (CANAL+ HD) o 13:00, to zwykły nastolatek wychowujący się na wsi, który znajduje smocze jajo i opiekuje się wyklutą z niego smoczycą. Dla chłopaka jest to początek pełnej przygód podróży, która powiedzie go ku dorosłości. Stając się Smoczym Jeźdźcem, Eragon przeciwstawi się uzurpatorowi i odnajdzie miłość. Film jest adaptacją pierwszej części pentalogii fantasy „Dziedzictwo”, autorstwa Christophera Paoliniego. Autor zaczął pisać powieść jako 15-latek, a po publikacji okrzyknięto go objawieniem literackim. „Eragon” przez 24 tygodnie był na liście bestsellerów i tylko piąta część przygód Harry’ego Pottera sprzedawała się lepiej od niego.

Dzień Dziecka w CANAL+ i CANAL+ HD - niedziela, 1 czerwca 2014 roku: „Niesamowite przygody Zhu” o 8:15, „Most do Terabithii” o 9:30, „Tajemnica Zielonego Królestwa” o 11:05, „Eragon” o 13:00, „Ciekawski George, Witaj wiosno!" o 15:00 i „Koala Kid, nieustraszony miś" o 16:00.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + DVB-T/T2/C Tuner

Zestaw Homatics BOX Q z DVB-T/T2/C Dongle to najpotężniejszy odtwarzacz...

469 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...