reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Mecz Portugalia - Grecja w Meo Ultra HD z Hispasata

dodano: 2014-05-29 23:49 | aktualizacja: 2014-05-30 23:26
autor: Janusz Sulisz | źródło: Portugal telecom/Meo

Hispasat Portugal Telecom (poprzez swoją markę Meo), portugalski nadawca publiczny RTP i producent Samsung chcą przeprowadzić ich zdaniem pierwszą na świecie transmisję na żywo w Ultra HD, równocześnie światłowodem i przez satelitę. Ekskluzywny pokaz technologii odbędzie się w Portugalii podczas meczu towarzyskiego Portugalia - Grecja na stadionie Estádio da Luz w Lizbonie w dniu 31 maja 2014 roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wieloplatformowa transmisja będzie zapewniana przez IP na telewizory Samsung Ultra HD Smart TV za pomocą specjalnej aplikacji Meo UHD, jak również za pośrednictwem satelity, w ramach Meo Ultra HD, z 50 klatkami na sekundę, z nowym kodowaniem HEVC. Sygnał telewizji satelitarnej będzie transmitowany przez satelitę Hispasat (30°W) i odbierany za pomocą odbiorników cyfrowych Samsung Ultra HD (pierwsze prototypy MeoBox Ultra HD).

Nie podano parametrów technicznych przekazu, ale nie jest wykluczone, że na potrzeby transmisji zostanie wykorzystany już istniejący serwis nadawany z tp. 139 (10,730 GHz, pol. V, SR: 30000, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK).

Według Portugal Telecom, technologia Ultra HD powinna być komercyjnie uruchomiona w Portugalii w 2015 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii UHD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

30 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...