reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pierwszy w Polsce i drugi w Europie serwis VOD w 4K

dodano: 2014-06-09 14:08 | aktualizacja: 2014-06-09 14:42
autor: Anita Kaźmierska | źródło: spidersweb.pl/obywatelhd.pl

Samsung HU8500 Jak wynika z zaproszenia przesyłanego dziennikarzom, 11 czerwca 2014 roku odbędzie się premierowy pokaz możliwości nowej aplikacji Strefa VOD UHD. Jak twierdzi organizator tego pokazu - firma Samsung Electronics Polska - jest to pierwsza w Europie aplikacja oferująca wideo na życzenie w jakości 4K (UHD), dostępna wyłącznie na telewizorach Samsung UHD z 2014 roku. Warto jednak dodać, że treści 4K są już dostępne w Europie w ramach aplikacji VOD Netflix. Parterami przy pokazie są: Strefa VOD, Kino Świat i Insys.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z informacji spidersweb.pl wynika, że na starcie w Strefie VOD UHD będzie kilka filmów w natywnym 4K, które mają być rotacyjnie wymieniane. Z zaproszenia można wywnioskować, że w 4K zobaczymy takie filmy, jak „Odrobina nieba”, „Perfekcjonista”, „Łowcy głów”, „Iron Sky” czy „Pod Mocnym Aniołem”.

Warto dodać, że 7 maja 2014 roku Samsung i Wiedeńska Opera Państwowa przeprowadzili transmisję na żywo z opery w UHD (więcej tutaj) na tegoroczne modele telewizorów UHD.

Pierwsze wrażania z testów nowej aplikacji Strefa VOD UHD na modelu Samsung HU8500 można przeczytać na obywatelhd.pl (wraz ze zrzutami ekranu). W menu głównym aplikacji Strefa VOD UHD są dwie zakładki i kilka opcji. Aktualnie jest dostęp do 10 filmów: „[REC]3: Geneza”, „Biegnij, chłopcze, biegnij”, „Koriolan”, „Idealne Matki”, „Inkarnacja”, „Jak ona to robi?”, „Łowcy głów”, „Obława”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Sanktuarium 3D” (nie w 3D), choć lista ta może się zmieniać. Na chwilę obecną filmy są oferowane za darmo, ale może to ulec zmianie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii UHD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

439 zł Więcej...