reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Discovery Science: W lipcu program z TVP1 i magazyny

dodano: 2014-06-28 17:06 | aktualizacja: 2014-06-28 18:12
autor: Łukasz Knapik | źródło: Discovery Networks CEEMEA/satkurier.pl

Discovery Science W lipcu 2014 roku kanał Discovery Science szczególnie poleca swoim widzom takie pozycje programowe jak: „Nie do wiary!” (sezon 1.), „Jak to działa?” i „DNA maszyn” (sezon 1.).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Lipiec 2014 roku w Discovery Science:

„Nie do wiary!” 1 - premiera
emisja: od środy, 9 lipca 2014 roku o 22:00

Nowa seria programów zabierze nas w podróż po świecie, podczas której poznamy niezwykłych ludzi, stworzenia i wynalazki. Panek ekspertów odsłoni nam tajemnice najprzedziwniejszych  urządzeń i maszyn. Zobaczymy, jak działa napędzany wodą jet pack. Poznamy najbardziej giętką kobietę na świecie oraz przyjrzymy się, jak wygląda wojskowy kombinezon Iron Mana. Zobaczymy, jak działają takie cuda jak okulary, które prześwietlają jak rentgen i najszybsza na świecie bieżnia mechaniczna. Przyjrzymy się, jak funkcjonuje urządzenie pozwalające ludzkim płucom żyć poza naszym organizmem. - Seria nie tylko dla fanów nowinek technologicznych, ale dla wszystkich widzów ciekawych świata - zapowiada nadawca.

„Jak to działa?” - premiera
emisja: od poniedziałku, 14 lipca 2014 roku o 21:00

Nauka bez  tajemnic! Prezenter Radosław Brzózka tłumaczy podstawowe prawa fizyki, które rządzą zjawiskami w otaczającym nas świecie. Jako przykłady posłużą mu urządzenia, z których korzystamy na co dzień. Podczas prostych,  ale efektownych eksperymentów przekonamy się, że fizyka nie musi być trudna i nudna. Zobaczymy, jak ciekawość świata i chęć rozwiązania problemów pomogła naukowcom i wynalazcom skonstruować takie urządzenia, jak telefon komórkowy, kuchenka mikrofalowa czy aparat fotograficzny. Choć większość sprzętu i urządzeń naszpikowana jest elektroniką, to ich zasady działania oparte są na podstawowych i prostych prawach fizyki. Program powstaje dla TVP1.

„DNA maszyn” 1
emisja: od wtorku, 22 lipca 2014 roku o 22:00

Discovery Science zaprasza na nową serię programów, która odsłoni nam tajemnice wynalazków i nowatorskich technologii ukrytych we wnętrzach najprzedziwniejszych maszyn i pojazdów. Z pomocą nowatorskich technik animacji komputerowej zajrzymy do środka niezwykłych pojazdów mechanicznych i dowiemy się, dlaczego właśnie one wiodą prym w swojej dziedzinie. W kolejnych odcinkach poznamy tajemnice wynalazków i rozwiązań technicznych  wykorzystanych podczas konstrukcji takich maszyn i pojazdów, jak pociąg, samochód wyścigowy, helikopter czy olbrzymia ciężarówka. Każda z tych skomplikowanych maszyn zostanie rozebrana na części składowe, a my przyjrzymy się etapom budowy i dowiemy się, który element okazał się kluczowy dla jej rozwoju.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...