reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Bardotka, Bond i żandarm Cruchot w TVP1

dodano: 2014-07-02 13:39 | aktualizacja: 2014-07-02 15:35
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP

Brigitte Bardot - Wakacyjne wieczory przed telewizorem najlepsze będą w TVP1. Nigdzie indziej nie znajdziesz tak rozrywkowego zestawu bohaterów: Bardotka w piątki, Bond w soboty i Louis de Funes w poniedziałki - zachęca nadawca. Pierwszy z filmów z francuską seksbombą Brigitte Bardot „Królowe dzikiego zachodu” 27 czerwca obejrzało ponad 1,8 mln widzów (udziały 14,1 proc.). W tym samym czasie film „Harry Potter i więzień Azkabanu” w TVN przyciągnął o 400 tys. widzów mniej (ponad 1,4 mln, udziały 11,7 proc.).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przed nami jeszcze sześć kolejnych odsłon filmowych z tą niezwykłą kobietą - ponadczasowym symbolem seksu (w piątki o godz. 20.30), o której prezydent Francji Charles de Gaulle powiedział, że była „francuskim artykułem eksportowym równie ważnym jak samochody Renault”. Będzie wśród nich „I Bóg stworzył kobietę” (w reżyserii Rogera Vadima, z Curdem Jurgensem i Jean-Louis Trintignantem), „Viva Maria” (gdzie Bardotce partneruje Jeanne Moreau, a reżyserem jest Louis Malle) czy „Shalaco” z udziałem Seana Connery’ego.

Cztery razy z kolei w sobotnie wieczory widzowie mogą spotkać w TVP1 Pierce’a Brosnana, czyli Agenta 007 w najsłynniejszych chyba filmach z bondowskiej serii: „Goldeneye” (w którym partneruje mu Izabella Scorupco), „Jutro nie umiera nigdy”, „Świat to za mało”, „Śmierć nadejdzie jutro” (cykl „Hit na sobotę”, sobota, godz. 20:25).

Poniedziałki zaś będzie można w TVP1 polubić dzięki cyklowi „Mistrzowie komedii” (godz. 20:25), którego wakacyjnym królem będzie Louis de Funes, aż sześciokrotnie wcielający się w rolę najsłynniejszego żandarma świata (z miasteczka rozsławionego skądinąd także przez Bardotkę) oraz w „Człowieka orkiestrę”.

LATO Z BARDOTKĄ
Emisja: piątek, godz. 20:30

I BÓG STWORZYŁ KOBIETĘ – 11 lipca
Sierotka 18-letnia Juliete Hardy mieszka u swych opiekunów, starzejącego się bezdzietnego małżeństwa w Saint-Tropez i pracuje w księgarni, nie zadając sobie trudu, by ukrywać przed mężczyznami prowokacyjną urodę. Interesuje się nią 40-letni Eric Carradine, bogaty właściciel jachtu, ale dziewczyna niewiele sobie robi z jego propozycji luksusowego życia i wychodzi za mąż za młodego Michela Tardieu. Wkrótce jednak sytuacja się komplikuje.
Francja/Włochy 1956
Reżyseria: Roger Vadim; obsada: Brigitte Bardot, Curd Jurgens, Jean-Louis Trintignant

VIVA MARIA! –18 lipca
Zwariowana komedia przygodowa, której akcja umiejscowiona została na początku XX wieku. Córka irlandzkiego anarchisty przyłącza się do francuskiej trupy wodewilowej, która wędruje przez wyimaginowaną republikę środkowoamerykańską rządzoną przez krwawych dyktatorów. Maria zostaje partnerką nieco od siebie starszej artystki również Marii. Pierwszy występ omal nie kończy się klapą ponieważ młoda Irlandka lepiej posługuje się dynamitem niż własnymi umiejętnościami rewiowymi, ale jej wdzięk i pomysłowość wzbudzają entuzjazm widzów. Zespół odnosi liczne sukcesy dopóki zbieg okoliczności nie wplącze go w wir rewolucji. Obie Marie stają się wkrótce przywódczyniami ludu i odnoszą sukcesy dzięki doświadczeniom bojowym Irlandki i elokwencji jej starszej partnerki.
Francja/Włochy 1965
Reżyseria: Louis Malle; obsada: Brigitte Bardot, Jeanne Moreau, George Hamilton.

KOBIETY – 25 lipca - wyjątkowo o godz. 21:55  
Znany pisarz i niepoprawny uwodziciel przechodzi kryzys twórczy. Od trzech lat nie napisał żadnej nowej książki, choć zdążył przez ten czas wydać kilka pokaźnych zaliczek, które jego wydawca wypłacił mu na poczet przyszłych bestsellerów. Powodem tej sytuacji jest brak odpowiedniego źródła inspiracji - czyli kobiety. Aby odzyskać choć część pieniędzy, wydawca proponuje, że znajdzie mu muzę skuteczniejszą od dotychczasowych kochanek. Ma to być piękna, znakomicie wyszkolona sekretarka, która będzie związana z pisarzem tylko zawodowo..
Francja/ Włochy 1969
Reżyseria: Jean Aurel; obsada: Brigitte Bardot, Christina Holme, Maurice Ronet, Jean-Pierre Marielle

SHALAKO – 8 sierpnia
Grupa arystokratów z Europy wyjeżdża do Ameryki na wielkie łowy. Nazbyt butni, by uznać reguły panujące na prerii, przekraczają granice terytorium Apaczów, a znudzona męskimi zabawami hrabina Irina odłącza się od grupy i pada łupem Indian. Wtedy zjawia się samotny jeździec znikąd – Shalako, który ratuje ją z opresji. Czy pozostali przybysze z Europy zasłużą na jego pomoc?
Wielka Brytania/RFN 1968
Reżyseria: Edward Dmytryk; obsada: Brigitte Bardot, Sean Connery, Stephen Boyd.

SYN KOCHANEJ KAROLINY – 22 sierpnia
Juan d' Aranda uważa się za Hiszpana i właśnie poczucie przynależności narodowej jest przyczyną większości jego kłopotów, ale i wspaniałych przeżyć. Wędrówka młodego szlachcica drogami i bezdrożami napoleońskiej Europy obfituje w widowiskowe pojedynki, miłosne igraszki i brawurowe ucieczki z więzienia. Trzecia i ostatnia odsłona filmowej sagi o pięknej Caroline de Bievre. Dwie wcześniejsze realizacje - z lat 1951 i 1953 - były poświęcone pełnej przygód młodości tytułowej bohaterki, przypadającej na czas Wielkiej Rewolucji Francuskiej.
Francja 1955
Reżyseria: Jean Devaivre; obsada: Brigitte Bardot, Magali Noel, Jean-Claude Pascal.

BULWAR RUMU – 29 sierpnia
Stany Zjednoczone, czasy prohibicji. Przemytnik alkoholu ucieka przed policją na południe. W Meksyku, gdzie chce rozpocząć nowe życie, poznaje piękną aktorkę.
Francja/Włochy./Hiszpania 1971
Reżyseria: Robert Enrico; obsada: Lino Ventura, Brigitte Bardot, Bill Travers


HIT NA SOBOTĘ – Pierce Brosnan jako James Bond
Emisja: sobota, godz. 20.25

GOLDENEYE – 26 lipca
Piękna Xenia kradnie nowoczesny helikopter Tiger, który zostaje namierzony przez satelity w rosyjskiej bazie wojskowej wkrótce zniszczonej przez impuls elektromagnetyczny wystrzelony z broni Goldeneye. 007 wyjeżdża do Rosji aby odnaleźć niebezpieczną broń oraz porywaczy śmigłowca. Wraz z radziecką programistką Bond ściga dawnego agenta 006, który chce wykorzystać Złote Oko, aby zniszczyć Londyn
Wielka Brytania 1995
Reżyseria: Martin Campbell; obsada: Pierce Brosnan, Izabella Scorupco, Sean Bean, Famke Jansen, Alan Cumming, Joe Don Baker, Judi Dench, Samantha Bond, Desmond Llewelyn

JUTRO NIE UMIERA NIGDY – 2 sierpnia
Szalony miliarder Elliot Carver dysponuje satelitarnym systemem przekazu i informacji, zdolnym w ułamki sekund dotrzeć w dowolny zakątek naszej planety. Carver jest świadom tego, że mając takie narzędzie może wpływać na losy świata i chce wywołać III Wojnę Światową. Na szczęście jest Bond i… agentka chińskiego wywiadu.
USA 1997
Reżyseria: Roger Spottiswoode; obsada: Pierce Brosnan, Jonathan Pryce, Michelle Yeoh

ŚWIAT TO ZA MAŁO – 9 sierpnia
Córka magnata naftowego Electra sama uwalnia się z rąk porywaczy, ale Agent 007 musi ją dalej chronić, choć czyha na niego terrorysta Victor Renard.
USA 1999
Reżyseria: Michael Apted; obsada: Pierce Brosnan, Sophie Marceau, Robert Carlyle

ŚMIERĆ NADEJDZIE JUTRO – 23 sierpnia
W związku z podejrzeniem, że 007 zdradził, Bond zostanie pozbawiony licencji na zabijanie i wysłany na obserwację do laboratorium na Falklandach. Stamtąd ucieka, aby rozpocząć poszukiwania prawdziwego zdrajcy i oczyścić swoje imię. Trop prowadzi go do Hongkongu, na Kubę i do Islandii
USA 2002
Reżyseria: Lee Tamahori; obsada: Pierce Brosnan, Halle Berry, John Cleese


MISTRZOWIE KOMEDII
Emisja: poniedziałek, godz.20:25

CZŁOWIEK ORKIESTRA – 7 lipca
Evan Evans jest właścicielem zespołu tanecznego, a przy tym prawdziwym despotą. Wiele dziewcząt uważa, że w zespole panuje gorszy rygor niż w klasztorze. Jednakże pewnego dnia na świecie pojawia się dwoje nieślubnych dzieci. Podejrzenie pada na bratanka właściciela, a nawet na niego samego.
Francja 1970
Reżyseria: Serge Korber; obsada:Louis de Funes, Paul Preboist, Noelle Adam.

ŻANDARM Z SAINT TROPEZ – 21 lipca
Pierwsza z serii słynnych „Żandarmów” z Louis de Funesem w roli głównej. Żandarm Cruchot pełni służbę w Saint Tropez, gdzie ściga nudystów i złodziei obrazów.
Francja 1964
Reżyseria:Jean Girault; obsada: Louis de Funes, Michel Galabru, Genevieve Grad.

ŻANDARM W NOWYM JORKU – 29 lipca
Brygada z Saint Tropez ma reprezentować żandarmerię francuską na międzynarodowym kongresie w Nowym Jorku…
Francja 1965
Reżyseria: Jean Girault; obsada: Louis de Funes, Michel Galabru, Genevieve Grad

ŻANDARM SIĘ ŻENI – 4 sierpnia
Tytułowy żandarm Cruchot poznaje młodą i ładną wdowę, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia.
Francja 1968
Reżyseria: Jean Girault; obsada: Louis de Funes, Claude Gensac, Genevieve Grad

ŻANDARM NA EMERYTURZE – 11 sierpnia
Żandarmi są już na emeryturze, ale kiedy jeden z kolegów traci pamięć, postanawiają odtworzyć swoją dawną ekipę, żeby mu pomóc odzyskać zdrowie.
Francja 1970
Reżyseria: Jean Girault; obsada: Louis de Funes, Michel Galabru, Claude Gensac

ŻANDARM I KOSMICI – 18 sierpnia
Koło Saint Tropez ląduje niezidentyfikowany obiekt latający. Żandarmi go widzieli, ale szef nie wierzy w ich opowieści…
Francja 1978
Reżyseria: Jean Girault; obsada: Louis de Funes, Michel Galabru, Guy Grosso.

ŻANDARM i POLICJANTKI – 25 sierpnia
Szósty i ostatni film o perypetiach niekonwencjonalnego żandarma. Brygada z Saint Tropez nie bez nostalgii opuszcza stary posterunek i przenosi się do nowoczesne urządzonego i świetnie wyposażonego biura. Jednocześnie żandarmi otrzymują niespodziewane zadanie - muszą wyszkolić cztery młode i atrakcyjne stażystki.
Francja 1982
Reżyseria: Jean Girault, Tony Aboyantz; obsada: Louis de Funes, Michel Galabru, Maurice Rich


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox ForTe2 z tunerem 4K DVB-T2 H.265

Openbox ForTe2 DVB-T2 H.265 4K to urządzenie multimedialne 4K na...

349 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

75 zł Więcej...