reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wrogie niebo” Stevena Spielberga w TV4

dodano: 2014-08-07 08:31 | aktualizacja: 2014-08-07 12:55
autor: Łukasz Knapik | źródło: Polsat

TV4 TV 4 Czwórka  TV4 PL Logo 2009 6 września br. TV4 (Czwórka) rozpocznie emisję jednego z największych serialowych hitów ostatnich lat - znakomitej, cieszącej się uznaniem fanów i krytyków na całym świecie, produkcji Stevena Spielberga - „Wrogie niebo” (Falling Skies). Serial stworzony przez Roberta Rodata (scenarzystę m.in. „Szeregowca Ryana”) - z Noah Wylem („Ostry dyżur”, „Bibliotekarz”) w roli głównej - jest pełną rozmachu, wartkiej akcji i suspensu apokaliptyczną wizją świata po starciu z wrogą pozaziemską cywilizacją.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W każdą sobotę w Czwórce emitowane będą dwa odcinki „Wrogiego nieba” - o godz. 22:00 i 23:00

Akcja pierwszego sezonu serialu rozpoczyna się sześć miesięcy po inwazji tajemniczych najeźdźców z kosmosu, którzy w ciągu kilku dni zniszczyli niemal całą nowoczesną cywilizację na Ziemi, rozbili w pył siły militarne świata i uśmiercili 90 proc. ludzkości. Pośród powszechnego chaosu i zagłady, grupa ocalałych podejmuje walkę o przetrwanie i próbę stworzenia zorganizowanego oporu.

Główny bohater, Tom Mason (Noah Wyle), jest byłym profesorem historii Uniwersytetu Bostońskiego i ojcem rodziny rozdartej przez inwazję. Tom, który nigdy wcześniej nie podejrzewał, że będzie musiał zastosować w praktyce swą rozległą wiedzę na temat historii militarnej, zostaje teraz zastępcą regimentu znanego jako Drugi Massachusetts. W skład regimentu - ochraniającego dwustuosobową grupę ludności - obok żołnierzy wchodzą cywile, którzy chwycili za broń. W partyzanckiej walce z najeźdźcami ruch oporu wydaje się nie mieć szans, ale pamiętając o przykładach z przeszłości, Tom i jego towarzysze broni wierzą, że lepiej poznając wroga, mają szansę go przechytrzyć i nękać tak długo, aż okupacja przestanie mu się opłacać.

- „Wrogie niebo” znakomicie łączy motywy apokaliptyczne  z realizmem i autentyzmem emocji,  postaci i ludzkich zachowań. To pasjonująco opowiedziana historia o tym,  jak dzięki inwencji, solidarności i sile ducha ludzie są w stanie stawić czoła potężnym agresorom i apokaliptycznej zagładzie. To także inspirująca opowieść o przetrwaniu, o sile rodziny i ludzkiego braterstwa, ukazująca grupę zwykłych ludzi, pochodzących z różnych środowisk, którzy w najgorszym położeniu działają razem i nie poddają się przeciwnościom - informuje nadawca.

„Wrogie niebo” - sezon 1., emisja w soboty (od 6 września 2014 roku) o 22:00 (po dwa odcinki) w TV4.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 890 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...