reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wiadomo kiedy ORF wyłączy system CryptoWorks

dodano: 2014-09-27 11:49 | aktualizacja: 2014-10-05 21:57
autor: HP | źródło: ORF

ORF-Digital-card.jpg Austriacka ORF poinformowała o planach wyłączenia szyfrowania w przestarzałym systemie dostępu warunkowego CryptoWorks z transmisji satelitarnej z Astry 19,2°E. Ma to na celu uniemożliwienie dalszej emulacji z której to korzystają piraci oraz sharingu kart. Nowe kanały ORF Digital - ORF 2 HD i tematyczne stacje ORF III HD oraz ORF Sport HD będą szyfrowane tylko w najnowszym systemie dostępu warunkowego. Po wyłączeniu CryptoWorks emulacja nie będzie dostępna i skończy się piracki odbiór.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W przyszłym roku austriacki nadawca publiczny ORF wyłączy CryptoWorks z pakietu ORF Digital na Astrze 19,2°E,  aby powstrzymać nielegalny odbiór swoich płatnych stacji bez użycia karty do dekodera przez tzw. emulację (EMU).

- Wyłączanie kodowania w systemie CryptoWorks ze wszystkich transponderów ORS zaplanowano na przyszły rok - powiedział szef marketingu i komunikacji firmy ORS, Gernot Radosits.

Możliwość emulacji w przeszłości dotyczyła także kanałów ORF eins i ORF 2 w jakości HD. Stacje ORF III i ORF Sport+ HD, które rozpoczną emisję 25 października, nie będą dostępne piracko, gdyż ORS zapobiegł nielegalnemu odbiorowi od samego początku.

- Dla nowych kanałów, które są dystrybuowane na transponderze nr 5, będzie stosowany wyłącznie nowy system kodowania - powiedział Radosits.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier abonament 2020' + książka ANTENY SATELITARNE

Promocyjny pakiet: roczna prenumerata SAT Kurier 2020 + książka tematyczna ...

109 zł Więcej...

Tivusat: karta + CAM w UHD

Karta Tivusat z modułem CAM DigiQuest. Umożliwia oglądanie włoskiego pakietu...

590 zł Więcej...

Inteligentny kabel iHDMI plus CEC 1,8m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m plus CEC z funkcją...

229 zł Więcej...
reklama