reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Decyzja KRRiT w sprawie MUX 8

dodano: 2014-10-29 16:51 | aktualizacja: 2014-10-29 17:02
autor: Anita Kaźmierska | źródło: KRRiT

NTC_popr_niebieskie_www.jpg 28 października br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) przesłała do Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) uchwałę określającą warunki uczestnictwa w konkursie na rezerwację częstotliwości (kanały TV o szerokości 7 MHz z zakresu 174-230 MHz) w zakresie zawartości programowej. Chodzi o tak zwany MUX 8 naziemnej telewizji cyfrowej w paśmie VHF.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na posiedzeniu 27 października KRRiT przyjęła uchwałę w sprawie określenia warunków uczestnictwa w konkursie na jedną rezerwację częstotliwości z zakresu 174-230 MHz wykorzystywanych w służbie radiokomunikacyjnej radiodyfuzyjnej, na obszarze całego kraju, przeznaczonych do rozpowszechniania lub rozprowadzania w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną programów telewizyjnych lub radiofonicznych umieszczonych w multipleksie ósmym telewizji naziemnej (MUX 8), w zakresie dodatkowych obowiązków i zadań przedsiębiorcy dotyczących zawartości programowej, w tym warunków dotyczących transmisji obowiązkowej.

- Podjęcie uchwały poprzedziła analiza wyników konsultacji prowadzonych zarówno przez KRRiT, jak i przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przeanalizowała także dokładnie ofertę programową nadawców publicznych i nadawców komercyjnych dostępną na trzech uruchomionych multipleksach (MUX 1, MUX 2 i MUX 3). Dokonała analizy rozwoju naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce na tle jej rozwoju w Europie. Uwzględniła dynamikę zmian udziału mediów w rynku reklamowym w latach 2010-2013, a także odbiór treści audiowizualnych, w tym ocenę oferty NTC przez odbiorców uwzględniającą jej znajomość i atrakcyjność. KRRiT uwzględniła konieczność rozwoju technologicznego nadawców, a także wzbogacenia oferty programowej skierowanej do widzów - czytamy w komunikacie KRRiT

Zgodnie z podjętą uchwałą na audiowizualne składniki MUX 8 składać się będą:
 
1) 3 programy DVB-T SD albo 1 program HD i 1 program SD, na rozpowszechnianie których KRRiT udzieliło lub udzieli spółce Telewizja Polska koncesji, zgodnie z przepisami art. 21 ust. la pkt 2 ustawy o radiofonii i telewizji lub program TVP Polonia.

Programy, o których mowa powyżej nie mogą być równocześnie rozpowszechniane lub rozprowadzane w żadnym z ogólnopolskich multipleksów naziemnych MUX 1 - MUX 3, w okresie dłuższym niż 30 dni od dnia rozpoczęcia rozprowadzania tych programów w multipleksie MUX 8.

2) 4 programy DVB-T SD, na których rozpowszechnianie w multipleksie MUX 8 udzielona zostanie koncesja KRRiT.

Programy obecne w MUX 8 będą oferowane odbiorcom bezpłatnie.

Uporządkowanie programów w tym multipleksie będzie następujące:
  • programy, o których mowa w pkt 1, w kolejności wskazanej przez TVP,
  • programy, o których mowa w pkt 2, w kolejności odpowiadającej dacie udzielenia koncesji przez KRRiT

Jednocześnie uchylona została uchwała KRRiT z dnia 24 czerwca 2014 r. w tej sprawie (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...