reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosja chce sprzedać prawa do 119°E za 36 mln dol.

dodano: 2014-12-05 11:02 | aktualizacja: 2014-12-05 14:24
autor: Anita Kaźmierska | źródło: adtv

Rosja Rosja próbuje sprzedać prawa do jednej z pozycji orbitalnych za 36 mln dol. Jednym z potencjalnych kupujących jest Bangladesz. Państwo to, z budżetem w wysokości 28 mln dol. na prawa do tej pozycji, podpisało kontrakt już w 2012 roku. Teraz czeka na uzyskanie zgody od rządu, by zapłacić dodatkową wymaganą kwotę.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sprzedaż jest organizowana w imieniu rosyjskiej agencji Intersputnik przez amerykańską firmę Space Partnership International (SPI). To właśnie SPI podpisało umowę z regulatorem w Bangladeszu na świadczenie usług doradczych, które prowadziłyby do zbudowania pierwszego satelity dla tego kraju. Szkopuł w tym, że Intersputnik ma czas do 31 grudnia, by sfinalizować transakcję. Jeżeli termin ten nie zostanie dotrzymany, Intersputnik będzie musiał sprzedawać prawa do pozycji innej zainteresowanej stronie.

Prawa do pozycji orbitalnej 119°E przewidują umieszczenie maksymalnie trzech satelitów. Obecnie Bangladesz płaci ok. 14 mln dol. rocznie za wynajętym pojemności satelitarnej.

Bangladesz planuje wyniesienie swojego pierwszego satelity w 2017 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kosmos


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...