reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Program TVP1 „Jak to działa?” nagrodzony

dodano: 2014-12-07 17:57 | aktualizacja: 2014-12-07 19:17
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP1 TVP 1 Jedynka Jedynka dostała nagrodę „Certificate of Merit” od Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (World Intellectual Property Organization, WIPO) za stworzenie cyklu popularnonaukowego „Jak to działa?” autorstwa Radka Brzózki. Wyróżnienie to stanowi wyraz międzynarodowego uznania za szczególne zaangażowanie w promowanie wykorzystania własności intelektualnej jako narzędzia rozwoju gospodarczego, społecznego, kulturalnego i technologicznego.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rekomendacji temu cyklowi udzielił Urząd Patentowy RP, a z rąk przedstawiciela WIPO odebrał ją w piątek, 5 grudnia br., wicedyrektor TVP1 Andrzej Rychcik. Wyróżnienie zarówno cyklu „Jak to działa?”, jak też autora programu, to docenienie pracy anteny i redakcji TVP ABC i Projektów Edukacyjnych na rzecz propagowania nauk ścisłych i nowych technologii.

Cykl „Jak to działa?”, pokazywany w soboty o godzinie 9:30. w TVP1, otrzymał już w 2012 roku specjalne wyróżnienie Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej za wysoki poziom merytoryczny oraz popularyzację wiedzy technicznej, w tym wynalazczości.

„Jak to działa?” to cykl 25-minutowych programów popularno-naukowych, którego autorem i zarazem prowadzącym jest Radek Brzózka. Program jest skierowany do ogółu widowni, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży (12+). Głównym celem programu jest popularyzacja osiągnięć nauki i techniki, a w szczególności wyjaśnianie natury otaczających nas zjawisk i procesów przy pomocy naukowych narzędzi. - Program rozwija zainteresowania w obszarze nowych technologii i przybliża nawet skomplikowane procesy poprzez przeprowadzanie prostych eksperymentów - zapewnia nadawca.

Tematyka serii dotyczy nauk ścisłych oraz wykorzystywania nowoczesnych technologii w życiu codziennym. Przykładowe tematy to: energia, silniki, cyfryzacja, zdalne sterowanie, zegar, GPS i nawigacja, nośniki pamięci, prąd, 3 zasady dynamiki Newtona, DNA, łazik marsjański etc. W każdym odcinku pokazuje się, jak potrzeba rozwiązania konkretnych problemów doprowadziła naukowców i wynalazców do skonstruowania wielu urządzeń, których używamy na co dzień. Dodatkowo zaangażowanie widzów w „strefie zagadek” programu pozwoliło zgromadzić wokół niego wierną grupę internautów i umożliwiło zawiązanie społeczności na Facebooku, której liczba stale wzrasta.

Podobne wyróżnienia otrzymał Program I Polskiego Radia oraz redakcja „Rzeczpospolitej”.

Przypomnijmy, iż program „Jak to działa?” mogli oglądać również widzowie Discovery Science (więcej tutaj).

„Jak to działa?” - emisja w TVP1 (TVP1 HD) i TVP ABC.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

269 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

759 zł Więcej...