reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Alibaba usuwa 5000 ogłoszeń na prośbę Irdeto

dodano: 2015-03-26 17:00 | aktualizacja: 2015-03-26 17:42
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Irdeto

czaszka biała.jpg Irdeto poinformowało o swoim najnowszym antypirackim sukcesie osiągniętym w partnerstwie z Alibaba Group, jedną z największych na świecie firm e-commerce. Ze strony internetowej alibaba.com usunięto ponad 5000 ogłoszeń sprzedaży pirackich urządzeń od 71 producentów i dostawców.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wzrost liczby nielegalnych urządzeń produkowanych i dystrybuowanych z Chin przyczynił się do ogólnego wzrostu piractwa, uważa Irdeto. Alibaba Group, w celu zwalczania tego procederu w Chinach i na całym świecie, od 2013 roku ściśle współpracuje z Irdeto. Doszło wtedy do podpisania memorandum zrozumienia pomiędzy tymi firmami.

Pirackie urządzenia pozwalają na nielegalny odbiór treści za pomocą serwerów internetowych, które zazwyczaj znajdują się w jurysdykcjach, gdzie prawa własności intelektualnej są trudne do wyegzekwowania. Dlatego rozwiązanie problemu u źródła, polegające na zablokowaniu dostaw tych urządzeń, okazuje się być skutecznym środkiem odstraszającym piratów i daje pewność, że ​​właściciele praw zarabiają na swoich treściach, twierdzi Irdeto.

W ramach memorandum zrozumienia Irdeto przeprowadziło dochodzenie wśród ogłoszeniodawców serwisu alibaba.com, którzy oferują i sprzedają pirackie urządzenia, i zwróciło się do alibaba.com z prośbą o usunięcie tych ogłoszeń. Alibaba.com odegrało kluczową rolę w tej akcji skierowanej przeciw piractwu, zdejmując 5389 ogłoszeń dotyczących pirackich urządzeń od 71 producentów i dostawców.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak alu ścienny AS Sat 60cm

Aluminiowy stojak ścienny 60cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

129 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

519 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC Opticum Lion 5 AIR

Miniaturowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

109 zł Więcej...