reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Testy MUX L4 we Wrocławiu

dodano: 2015-03-27 23:34 | aktualizacja: 2015-03-30 13:44
autor: Jacek Grzeszczak/SatExpert | źródło: czytelnik (G.M./ikcyzor), satkurier.pl

NTC_popr_niebieskie_www.jpg Jak informują czytelnicy mieszkający we Wrocławiu - można obserwować testy emisji lokalnego multipleksu L4, którego operatorem została Telewizja Dolnośląska Echo. Przekaz jest prowadzony przypuszczalnie już od 27 marca, na k. 24 o częstotliwości 498 MHz. Transmitowana jest pojedyncza niekodowana plansza testowa. Jako dostawca zgłasza się EmiTel.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Aktualnie brak szczegółów co do mocy oraz obiektu, z którego testy są realizowane. Plansza testowa transmitowana w ramach prób emisji zgłasza się jako TEST, jest niekodowana.

PID V: 3902
PID A: 3903
PID PCR: 3906
SID: 39
PMT PID: 3901

W czasach transmisji analogowej Telewizji Dolnośląskiej TeDe przekaz realizowano z nadajników:
- TON Wrocław / Grunwaldzka (Dom Studencki "Kredka")
- TON Opole / Peters (ul. Wschodnia, komin b. zakładów mięsnych Peters), obecnie obszar rezerwacji nie obejmuje tego miasta
- Świdnica / komin MZEC (ul. Pogodna, obecnie nie używany na potrzeby transmisji TV/radia)

Przypomnijmy, że konkurs na operatorów lokalnych multipleksów rozstrzygnięto 5 grudnia 2014 (więcej informacji) i na 5 lokalizacji tylko w przypadku dwóch zgłosili się zainteresowani. W lutym br. pojawiły się informacje, że przekaz obydwu multipleksów mógłby ruszyć jeszcze w kwietniu (więcej informacji) i wszystko zależy tylko od wydania decyzji o rezerwacji częstotliwości.

W obydwu multipleksach jedno z miejsc jest zarezerwowane dla kanału TV Odra odpowiedniego dla danej lokalizacji, ale na razie nie wiadomo, czy się pojawi, gdyż przekaz stacji przerwano wraz z wyłączeniem emisji analogowej. Ważne są jeszcze koncesje (Telewizja Polsat), ale jeśli nie zostaną odnowione (wygasają 13 kwietnia 2015), to miejsca zostaną zwolnione.

Operatorem MUX L4 jest Telewizja Dolnośląska Echo Sp. z o.o. z Kobierzyc (należąca do ATM Grupy), transmisja będzie realizowana na k. 24 (498 MHz) dla obszaru Świdnica/Wrocław.

Operatorem MUX L7 jest TVL Sp. z o.o. z Lubina, transmisja będzie realizowana na k. 43 (650 MHz) dla obszaru Głogów/Legnica/Lubin.

Prosimy czytelników o informacje w komentarzach czy i gdzie możliwy jest obecnie odbiór testów MUX L4.

Aktualizacja:

Jak dowiedziała się redakcja satkurier.pl, jest to emisja kierunkowa z jednego obiektu - RTCN Wrocław / Ślęża. Wiązki są skierowane na Wrocław i Świdnicę. Moc ERP max 2 kW. Testy są prowadzone w celu sprawdzenia, czy zaproponowane parametry emisji (pozioma charakterystyka anteny i moc promieniowana) zapewnią zadowalającą jakość odbioru. Pozwolenie radiowe na emisję testową jest ważne do 10 kwietnia 2015 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...