reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ Polska w wersji 16/9?

dodano: 2002-05-09 11:17 | aktualizacja: 2002-05-09 11:17
autor: Piotr Witkowski | źródło:

W ramach platformy Cyfra Plus, na kanale testowym oznaczonym id CYFRA+TEST7, który znajduje się na nowym transponderze platformy, przeprowadzane są testy nadawania w formacie 16/9.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nadawana jest panoramiczna plansza kontrolna z napisem Canal+. Jest to transmisja przystosowana do oglądania na odbiornikach 16/9 z rozszerzonym polem ekranu.

Widz odbierający sygnał takiej transmisji za pomocą telewizora 4/3 może ustawić, w tunerze cyfrowym mediasat, odpowiedni format, dzięki czemu uniknie zniekształcenia obrazu.

Podobny system emisji filmów w wersji 16/9 stosowany jest na innych, zagranicznych, platformach Canal Plus w całej Europie.

Można jak na razie spekulować, czy oznacza to, że już wkrótce powstanie kolejna polska wersja Canal Plus nadająca filmy własnie w tym systemie, tak aby koneserzy posiadający telewizory przystosowane do tego formatu, mogli delektować się całością widowiska, jakim jest kino.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CYFRA+


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 290 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

389 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...
reklama